Sprawdzian z lektury kamień

Pobierz

Rozwiąż test.. Ta stara wiedźma cię nie zaskoczy!. Autor przybliża losy młodzieży polskiej w okupowanej Warszawie podczas II wojny światowej.. b) wszystkie odpowiedzi są poprawne.. Rozwiąż test!Hobbit, czyli tam i z powrotem - Hobbit, czyli tam i z powrotem opowiada o wyprawie podjętej przez krasnoludów i towarzyszącego im hobbita do zajmowanej przez smoka w celu odzyskania zagarniętych skarbów i dawnej siedziby krasnoludów.. Dodaj quiz.Test Harry Potter i Kamień filozoficzny.. Rozwiąż test!OPOP- Strona 7 z 18Zadanie 6.. Tagi #kamienienaszaniec #aleksanderkaminski #lektury Inne tryby testu.Test z lektury: "Kamienie na szaniec" .. Test z lektur ze szkół podstawowych i ponadpods.. Przypominasz bardziej Stanisława Wokulskiego cz. wg Piotrbachonski.. Test składa się z 12 pytań.. Kamienie na szaniec - daty Połącz w pary.. Jak nazywał się zespół harcerski, do którego należeli Alek i Rudy?. Co się wydarzyło, kiedy Skawiński zapomniał zapalić latarnię?. Do podanych pseudonimów dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOŚKA - Tadeusz Zawadzki ALEK - Aleksy Dawidowski RUDY - Jan Bytnar 2.. Rozwiąż następujące skróty: AK - Armia Krajowa GS -Grupy Szturmowa 3.. !4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku.. (0-1) Uzupełnij zdanie..

W klimacie której lektury jest Twój styl?

Ze świata jakiej lektury szkolnej pochodzi Twoj.. Masz świetny pomysł na quiz?. Czy dobrze zapamiętałeś perypetie Rudego, Alka i Zośki?. 1) Na kanwie czyich wspomnień Aleksander Kamiński oparł "Kamienie na szaniec"?. Jakiego przedmiotu uczył Zeus?. 15 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. W jakich latach rozgrywa się akcja "Kamieni na szaniec"?. d) opowieść o przemianach wewnętrznych towarzyszących dojrzewaniu.. Sprawdź czy znasz podstawowe informacje o lekturze "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.. Rudy, Alek i Zośka ukończyli tę samą szkołę - Gimnazjum i LiceumTest z lektury szkolnej Kamienie na szaniec - test znajomości lektury.. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę historię o samotności i tęsknocie do ojczystego kraju!. 1) "Rudy" to pseudonim: a) Tadeusza Zawadzkiego b) Jana Bytnara c) Aleksandra Dawidowskiego d) Jana Rodowicza 2) Konspiracyjna organizacja harcerska miała kryptonim: a) szare oddziały b) szare grupy c) szare drużyny d) szare szeregi 3) "Kamienie na szaniec" mają cechy: a) legendy b) mitu c) harcerskiej gawędy .Test z "Kamienie Na Szaniec ".. W czasie wojny był jednym z organizatorów Szarych Szeregów.Testy produktów; Internetowa szkoła rodzenia "Harry Potter i kamień filozoficzny" - QUIZ z lektury 29.01.2021 12:59.. (0-1) Przeczytaj poniższy fragment.Kamienie na szaniec - Test..

0%Test ze znajomości lektury: "Kamienie na szaniec".

"Mały Książę" autorstwa Antoine'a de Saint-Exupéry'ego - pytania i odpowiedzi na sprawdzian z lektury.. 2010-03-25 18:04:55 Aleksander Kamiński " Kamienie na szaniec " - test ze znajomości lektury 2009-12-10 22:33:20Sprawdzian z lektury "Kamienie na szaniec" "KAMIENIE NA SZANIEC" .. Do spółki z Rudym, do którego w tym czasie silnie się zbliżył i zaprzyjaźnił, zdobył kilka probówek gazowych i ze stoperem w ręku przeprowadził doświadczenie co do długości spalania lontu.. Oderwanie niemieckiej tablicy z pomnika .. "Kamienie na szaniec" to lektura czytana obowiązkowo przez wszystkich Polaków.. Sprawdź, czy znasz tę lekturę na tyle, aby rozwiązać ten test!Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treści.. Quiz z kamienie na szaniec Labirynt.. Z jakiego utworu Aleksander Kamiński zaczerpnął tytuł?. c) portret pokolenia urodzonego około 1920 roku.. Sprawdź, ile pamiętasz z "Kamieni na szaniec".. W poście znajduje się lista 15 pytań, które często pojawiają się na teście wiedzy z "Małego Księcia".. Inne materiały z książek po Reformie będą wprowadzane na bieżąco.. Odpowiedz poprawna: b) - czytaj wyjasnienie.. Opis testu.. Rozwiąż quiz z odpowiedziami Jak dobrze znasz "Quo vadis"?. 2010-01-14 19:12:03 Opisz akcję pod arsenałem z lektury ,, Kamienie na Szaniec "?. Nasza baza sprawdzianów to rozwiązanie wspierające naukę uczniów podczas przygotowania do sprawdzianu .Kamienie na szaniec - - Test..

Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, co pamiętasz z lektury.

Quiz wiedzy o lekturze szkolnej.. A jak było naprawdę?. IMIĘ I NAZWISKO LICZBA PUNKTÓW OCENA 1.Quo vadis" to najbardziej znane dzieło Henryka Sienkiewicza, przetłumaczone na wiele języków i czytane na całym świecie.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Zaznacz dobre odpowiedzi.. Pod każdym pytaniem jest wzorcowa odpowiedź.Kamienie na szaniec to: a) opowieść o kształtowaniu się nowych cech charakteru.. TEST Z LEKTURY: "Opowieści z Narnii.. Dlaczego Skawiński chce objąć stanowisko w latarni?. Klasa 5 Klasa 6 Historia Harcerstwo.. Autor Aleksander Kamiński () - pseudonimy: Bambaju, Juliusz Górecki, Kamyk; wybitny działacz harcerski.. 1 TEST SPRAWDZAJĄCY ZNAJOMOŚĆ TREŚCI LEKTURY ALEKSANDER KAMIŃSKI, KAMIENIE NA SZANIEC KOD UCZNIA: (KLASA I NUMER Z DZIENNIKA) W każdym zadaniu zaznacz poprawną odpowiedź.. a) "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza b) "Smutno mi, Boże" Juliusza SłowackiegoKamienie na szaniec - walka z okupantem.. Przy każdym pytaniu są cztery odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawdziwaWszystkie materiały edukacyjne zostały zaktualizowane na nowy rok szkolny 2021/2022 zgodnie z Reformą.. Niektóre pytania będą proste, ale na niektóre odpowiedzą tylko prawdziwi fani!Test z lektury "Kamienie na szaniec" (Aleksander Kamiński).. Narysuj znak Polski Walczącej 4.Sprawdziany z lektur..

wg Kmajchrowicz198.Pisałeś/aś sprawdzian z lektury " Kamienie na szaniec" ?

Niektórzy uważają, że właśnie za tę powieść jej autor dostał literackiego Nobla.. Rozwiąż nasz test wiedzy z lektury i przekonaj się, czy dobrze zapamiętałeś losy Alka, Rudego i ZośkiTest wiedzy z lektury - "Kamienie na szaniec" | sameQuizy .. .Aleksander Kamiński, "Kamienie na szaniec" - test z lektury na poziomie trudnym.. A. dynamiczny C. wieloma zdaniami rozwiniętymi B. statyczny D. dużą liczbą wykrzyknień Zadanie 7.. Mamy ponad 160.000 użytkowników.Kamienie Na Szaniec - Sprawdzian Z Lektury [qn85wpk8o8n1].. a) Tadeusza Zawadzkiego b) Aleksego Dawidowskiego c) Jana Bytnara d) Leszka Domańskiego 2) Czas wydarzeń utworu "Kamienie na szaniec": a) 1939 b) lata c) lata 3) Miejsce akcji utworu: a) Kraków b) Gdańsk c .Liczba wyników dla zapytania 'test z lektury kamienie na szaniec': 10000+ Kamienie na szaniec - test Test.. - rozwiąż nasz test wiedzy "Szatan z siódmej klasy": test ze znajomości lektury Test ze znajomości lektury "Syzyfowe prace" (pytania i odpowiedzi)Test wiedzy z lektury Latarnik (Henryk Sienkiewicz).. Skomentuj.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. Rozwiąż test!. Rozwiązanie.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - test ze znajomości lektury.. Podany fragment książki Kamienie na szaniec ma charakter A B , ponieważ autor posłużył się C D .. Lew, czaro.Kamienie na szaniec Aleksanda Kamińskiego na lekcji.. Test składa się z 12 pytań.. Pewnej soboty, zakupiwszy samozatrzaskującą się kłódkę, Zośka .przygotuj się na test z lektury "Kamienie na szaniec" A. Kamińskiego..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt