Interpretacja wyniku eeg

Pobierz

Tam pani w rejestracji poinformowała mnie, że pierwsze wolne terminy są dopiero w styczniu.Po pierwsze proszę pamiętać, że wynik badania EEG należy interpretować wraz z całością danych o pacjencie, takich jak: wiek, główne dolegliwości, choroby współistniejące czy przyjmowane leki.. intepretacja wyniku eeg głowy 3 odpowiedzi Eeg głowy dziewczynka lat 12.zapis wykonany w czuwaniu.modyfikowany artefaktami ruchowymi i mięśniowymi.Zróżnicowany przestrzennie.symetryczny i synchroniczny.RZ nieobecna.czynność podstawową stanowią fale alfa 8-10Hz o amplitudzie do 18uV z domieszką bardzo .Wynik badania EEG powinien być interpretowany nie tylko na podstawie samego zapisu, ale i zachowania pacjenta i jego stanu w danym momencie.. Podczas interpretacji badania należy wziąć pod uwagę wszystkie możliwe czynniki, które mogły spowodować zmiany w aktywności bioelektrycznej mózgu.Interpretacja wyniku badania EEG.. Wyniki nieprawidłowe.Interpretacja wyników badań powinna być wykonywana wraz z badaniem pacjenta i możliwością zebrania wywiadu.. Lekarz specjalista patomorfolog.. Przez katarzynapbw w dziale Forum neurologiczne Odpowiedzi: 1 Ostatni post / autor: 02-09-2013, 12:01. proszę o interpretację wyniku EEG.. Opis działania formularza.Interpretacja EEG u 21-latka .. W odpr ciemieniowo potylicznych rej sie krotkie serie niregularnego.EEG Zapis nieprawidłowy w wyniku występowania rozsianych fal wolnych theta oraz czynności napadowej uogólnionej.Hv zwiększona ilość wyładowań.O czym świadczy ten opis miałam tez robiony rezonans i wyszedł dobrze..

Witam , bardzo prosze o interpretacje wyniku EEG głowy.

wynik EEG - proszę o interpretację 6 odpowiedzi Bardzo proszę o odpowiedź, czy poniższy wynik EEG jest prawidłowy: Zapis niskonapięciowy (do 30nV), słabo zorganizowany z napadowymi wyładowaniami w okolicach czołowo-skroniowych i potylicznych.. (nieregularne fale alfa 11-12/s o amplitudzie 20-25 uV, liczne fale theta 5-7/s.Wynik Eeg - Proszę O Interpretację.. Michał Osuchowski .. Prawidłowe EEG powinno w czuwaniu przy zamkniętych oczach składać się z regularnych i przeważnie rytmicznych fal w rytmie alfa - w płatach potylicznym i ciemieniowym, oraz fal w rytmie beta - w płacie .EKG (elektrokardiografia) to nieinwazyjne badanie wykorzystywane w celu diagnozowania chorób mięśnia sercowego na podstawie jego czynności bioelektrycznej.. Użytkownik: Witam od jakiegoś czasu mam bóle głowy w lewej części, czasami czuje jakby mnie ściągało na bok oraz miewami problemy z równowagą.. Elektroencefalogram jest pomocny w diagnostyce wielu chorób układu nerwowego, zwłaszcza padaczki.. około 9c/s amplitudzie 40uV oraz odcinków beta.. Różne stany, takie jak sen czy czuwanie, posiadają określony zakres częstotliwości fal na sekundę i w prawidłowych sytuacjach posiadają określoną charakterystykę..

Jeśli ktoś by sie znał to bardzo bym prosiła o interpretację wyniku eeg mojego 6 letniego synka.

Tagi dla tego tematu.. Dziś odebrałam opis eeg i zadzwoniłam do przychodni wg wcześniejszych zaleceń.. Wyniki elektroencefalografii składają się z wykresu fal mózgowych oraz opisu.. Najczęściej powstaje na siatce milimetrowej z podziałką czasową.. Aktywność bioelektryczna mózgu jest odwzorowana w EEG jako zapis fal.. W obu okolicach czołowo-skroniowych, wyraźniej po stronie prawej, występują liczne grupy złożone z fal theta 4-7 c/s amplitudzie do 200 uV, o wyostrzonym rysunku .Intepretacja Wyniku Eeg Głowy.. Edytuj Tagi .Gość 2007-04-23 19:05:00 Witam, Zrobiłem sobie EEG ponieważ w ciągu 2 miesięcy zemdlałem 3 razy i prawie codziennie miewam omdlenia kilku sekundowe, oraz czuje się ciągle zmęczony (pracuje na wolniejszych obrotach) a oto wynik badania EEG: Opis: Zapis o słabo zróżnicowanej przestrzennie, słabo reaktywnej czynności podstawowej utworzonej z niskonapięciowych fal alfa 9-10Hz oraz .Interpretacja wyniku EEG i rozpoznanie G 45.9. co to oznacza , osoba ma 21 lat.Samo badanie eeg nie jest wyrocznią ważne z jakiego powodu to badanie było zlecone, ok 25 % zdrowych ludzi.Witam.. Zapis EEG ze zmianami rozsianymi , bez zmian napadowych ?. Dzięki interpretacji wyników EKG można m.in. ocenić rytm serca, rozpoznać zawał serca, bloki, zaburzenia ukrwienia mięśnia sercowego i inne .Interpretacja wyników badań eeg OPIS WYNIKU: Czynność podstawowa EEG złożona z rytmu alfa o częst..

Na tym tle rejestruje sie kilka trwajacych od 0,5-1,5 ...Interpretacja wyniku EEG głowy u 38-latka.

Dzięki EEG można określić także rodzaj śpiączki i ocenić stan .Interpretacją wyników EEG zajmuje się lekarz ze specjalizacją neurologii, posiadający licencję EEG.. Konkretny wynik powinien interpretować tylko i wyłącznie lekarz, które ma pełne dane o pacjencie.. W badaniu EKG, dzięki elektrodom umieszczonym na skórze w określonych miejscach, impulsy elektryczne związane z pracą serca są rejestrowane i prezentowane w postaci wydruku papierowego.Interpretacja wyniku EEG to niezwykle trudna sztuka.. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska .Elektroencefalografia (EEG) − nieinwazyjna metoda diagnostyczna służąca do badania bioelektrycznej czynności mózgu za pomocą elektroencefalografu.Badanie polega na odpowiednim rozmieszczeniu na powierzchni skóry czaszki elektrod, które rejestrują zmiany potencjału elektrycznego na powierzchni skóry, pochodzące od aktywności neuronów kory mózgowej i po odpowiednim ich .Interpretacja wyników EEG to zadanie lekarza.. Jeśli badanie EEG jest wykonywane po raz kolejny, to ważne jest też porównanie go do badań poprzednich.EEG wykonywane jest w celu zróżnicowania schorzeń czynnościowych i organicznych mózgu..

do 30uV oraz grupami i seriami niskonapięciowych fal beta.Interpretacja wyniku EEG - , Bardzo proszę o interpretacje wyniku EEG syna.

Prosze o interpretacje wyniku eeg glowy Czynnosc podstawowa z uogolninymi w seriach i grupach falami theta w ampl tla lub okresowo nieznacznie wyr sie ampl od tla w ok centralno ciemieniowych .. Badanie eeg : Badanie wykonano w czuwaniu, głównie przy oczach otwartych u dziecka .WItam o czym świadczy poniższy wynik badania EEG ?. Wyniki prawidłowe.. neurologicznej, gdzie miałam się zgłosić jak juz będę miała wynik badania eeg.. Jeżeli chodzi o interpretację wyniku EEG to może się jej podejmować jedynie lekarz posiadający stosowne kwalifikacje, jest to badanie wysoko specjalistyczne.. Moj wynik EEG: Czynnosc podstawowa w eeg zroznicowana przestrzennie w odprowadzeniach ciemieniowo-potylicznych utworzona z rytmu alfa 8-11Hz o amplitudzie do 55uV i9 serii niskonapieciowego rytmu bezta.RZ obecna.. Np. fale "biegną" szybciej kiedy się obudzisz niż w stanie snu.. 9,5-10 c/s amplitudzie do 80 uV oraz odcinków rytmu beta.. Proszę o poradę - Neurolog - Leczenie - Zdrowie - Forum - WątekPoniższy formularz umożliwia wyszukiwanie interpretacji przepisów prawa podatkowego oraz innych informacji podatkowych.. Czynność podstawowa EEG syntetyczna złożona z rytmu alfa o częst.. Przez diana73 w dziale Forum neurologiczne Odpowiedzi: 0 Ostatni post / autor: 05-18-2012, 17:51.. RZ zaznaczona.. Odpowiedzi udzielił: lek.. Proszę o interpretacje wyniku EEG Orzeczenie: zapis o niedużych zmianach w odprowadzeniach czołowych i przedskroniowych z przewagą nad półkulą lewą pod postacią fal theta.. Opublikowano: 2015-09-18.. Pozwala ono również często zlokalizować okolice, w którym znajduje się określony proces chorobowy.. Czynność podstawowa EEG zróżnicowana przestrzennie ,w odprowadzeniach ciemieniowo-potylicznych składa się z seri fal alfa 10Hz o amplitudzie 30uV oraz serii niskonapięciowego rytmu beta.Rz obecna.Na te czynności podstawowej w odprowadzeniach czoł.. Byłam u okulisty i laryngologa, którzy .Witam,mam problem ze zrozumieniem wyniku eeg,jesli ktos bylby tak mily i co nie co mi przetlumaczyl bedze bardzo wdzieczna.. Wynik nazywany jest elektrokardiogramem.. "Czynność podstawowa prawidłowo zróżnicowana przestrzennie, w odprowadzeniach c-p utworzona jest z fal alfa 8-10Hz o amplitudzie do 40uV, wymieszanych z pojedyńczymi falami theta 5-6 Hz o ampl.. Wyróżnia się kilka podstawowych fal, które naturalnie mogą pojawić się w zapisie EEG:Elektroencefalografia (elektroencefalogram, EEG) to badanie, którego celem jest ocena bioelektrycznej czynności mózgu, a co za tym idzie - stanu czynnościowego ośrodkowego układu nerwowego.. Proszę zatem skonsultować się ze specjalistą neurologiem, który prowadzi dziecko.EKG, czyli elektrokardiografia, to badanie polegające na zapisie prądów bioelektrycznych, pojawiających się w czasie pracy serca..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt