Scenariusze lekcji do quo

Pobierz

żony modnej z lektury 3. wyszukiwanie w tekście informacji na temat, np. ogrodu, pokojów, intercyzy 4. napisanie listu do koleżanki jako "Żona modna", w którym opowiesz o swoim małżeństwie z Piotrem.Lekcja 1. i 2.. 4. Wdrażanie do aktywnego uczestnictwa w pracy zespołowej.Scenariusz lekcji: "Oko w oko z bohaterami Quo vadis" OLD; język polski; gimnazjum; Po polsku; Po polsku 1; Zasoby do rozdziału; Życie chrześcijan w RzymiePoszukując pomysłów na niesztampowe omówienie "Quo vadis", lektury, która spędza sen z oczu niejednemu poloniście (tak, tak, dobrze czytacie.. poloniście przede wszystkim zależy, by uczniowie jak najwięcej zapamiętali z lekcji, a potem wykazali się tą wiedzą na egzaminie), pomyślałam, że zaproponuję moim ósmoklasistom zabawę w redagowanie gazety.Chcąc ułatwić uczniom zrozumienie treści tej krótkiej satyry opracowałem cykl lekcji, który zakładał: 1. przygotowanie planu ramowego 2. określenia kobiety współczesnej vs.. M. Kopernika z oddziałami dwujęzycznymi oraz międzynarodowymi, a równocześnie studentka Szkoły Edukacji UW - Monika Anuszkiewicz.. Doskonalenie zdolności uzasadniania wyrażanych poglądów i spostrzeżeń.. jest nauczycielka II LO im.. Załącznik 3: Lekcja piąta dotyczy systemu wartości zawartego w "Quo vadis".Lekcję rozpoczniemy od przedstawienia, wyjaśnienia i dokładnego omówienia tematów wypracowań..

scenariusz lekcji.

Podajemy uczniom trzy tematy do wyboru, różnej trudności.. Umiejętności, jakie zdobędą uczniowie: • wyszukiwanie informacji w tekście, • uzasadnianie swojej wypowiedzi.SCEANRIUSZ LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO "QUO VADIS" Temat: Świat przedstawiony w "Quo vadis" H. Sienkiewicza.. Cele lekcji: • przypomnienie wybranych bohaterów utworu, • przypomnienie miejsc, w których działa się akcja powieści ,,Quo v adis".. SCENARIUSZE LEKCJI SCENARIUSZE LEKCJI CYTATY- RZYM W QUO VADIS CYTATY- PRZEŚLADOWANIE CHRZEŚCIJANW załącznikach scenariusze lekcji wraz z odpowiedziami i komentarzami: Załącznik 1: Lekcja pierwsza i druga dotyczą świata przedstawionego w "Quo vadis".. (nie trzeba tego przepisywać do zeszytu, ale warto zachować) Marek Winicjusz: • Patrycjusz, siostrzeniec Petroniusza; • Przystojny, młody, smukły;Scenariusz lekcji: "Quo vadis?. Przypominamy o trójdzielności prac ( wstęp, rozwinięcie, zakończenie) i o akapitach.Jak zmierzyć się z lekturą "Quo vadis"?. Załącznik 2: Lekcja trzecia i czwarta to lekcje poświęcone charakteryzowaniu bohaterów powieści.. Załącznik 2: Lekcja trzecia i czwarta to lekcje poświęcone charakteryzowaniu bohaterów powieści.. CELE OGÓLNE: 1.. W kręgu bohaterów.. - pytamy Nazariusza, co wydarzyło się na drodze Appijskiej"Temat: Zapoznanie się z bohaterami w powieści ,,Quo vadis"..

Autorką poniższych scenariuszy lekcji do "Quo vadis?"

Kształtowanie umiejętności sprawnego odwoływania się uczniów do swojej wiedzy o lekturze.. powieści "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza 3.Przedstawienie sytuacji w jakiej znalazł się Winicjusz, wyjaśnienie dlaczego ten moment jest przełomowy w życiu bohatera (konflikt wartości)TEMAT : W kręgu bohaterów powieści H. Sienkiewicza Quo vadis.. Cele lekcji: Uczeń: - zna treść powieść "Quo vadis", - potrafi wymienić bohaterów uwzględniając podział na głównych, drugoplanowych i epizodycznych,(06.04) Temat lekcji: Poznajemy bohaterów powieści H. Sienkiewicza pt. Quo vadis.. Uczniowie zostawiają puste miejsce na temat.. - książka…" OLD; język polski; gimnazjum; Po polsku; Po polsku 1; Zasoby do rozdziału; Pomocna dłoń - wskazówki interpretacyjne i ćwiczenia do Quo vadis Henryka SienkiewiczaTag Archives: Quo vadis?. Temat: Gdzie i kiedy - co wiemy o świecie przedstawionym w powieści .. Z potrzeby chwili powstało, może się komuś przyda.. Przygotowanie lekcji zdalnych jest zarówno czasochłonne, jak i wcale niełatwe.Wracając do cyklu lekcji z Quo vadis, zawsze realizuję następujące zagadnienia: 1) Quo vadis jako powieść historyczna, kiedy zwracam uwagę na to, że utwór poetycki to nie jest podręcznik do historii, jednocześnie omawiam cechy gatunkowe, 2) jeden dzień z życiaScenariusz lekcji: "Quo vadis Domine?.

Cele lekcji w języku nauczycielki: 1.

Załącznik 3: Lekcja piąta dotyczy systemu wartości zawartego w "Quo vadis".Cele lekcji: - redaguję pamiętnik, pamietając o opisie wydarzeń z własnej perspektywy (zapis w 1. osobie l. pojedynczej); - określam czas i miejsce wydarzeń; - zachowuję wyraźny dystans czasowy do opisywanych zdarzeń; - prezentuję opinie, przemyślenia, refleksje, podkreślając w wypowiedzi stosunek emocjonalny do opisywanych wydarzeń;Quo vadis - materiał do powtórek.. Wydają mi się tak ciekawe, że wydębiłam z niej zgodę na zamieszczenie ich na stronie.W załącznikach scenariusze lekcji wraz z odpowiedziami i komentarzami: Załącznik 1: Lekcja pierwsza i druga dotyczą świata przedstawionego w "Quo vadis".. Konspekty.. Wzbogacanie słownictwa..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt