Ten obcy - streszczenie bohaterowie

Pobierz

Ula nie umie z nim rozmawiać, on z nią także nie.. Zenek Wójcik - to młody chłopaki, który mieszka we Wrocławiu ze swoim ojcem alkoholikiem.. Zenek Wójcik, Ula Zalewska, Patrycja "Pestka" Ubyszówna, Marian Pietrzyk, Julek Miler, doktor Zalewski - ojciec Uli, pani Ubyszowa - matka Pestki, Wiktor, Władek, milicjant Kowalski.. Akcja rozgrywa się w Olszynach, gdzie na rzece Młynówce znajdowała się wysepka.Ten obcy - Problematyka.. W powieści rodzina odgrywa zasadniczą rolę.. Na tej wyspie często bawiły się miejscowe dzieci.. Wiadomość o tym, że ktoś obcy był na ich wyspie, nie wywarła wrażenia na Uli.Streszczenie krótkie.. Ulubionym miejscem ich zabaw była wyspa na rzece Młynówce.. Zenek Wójcik - charakterystyka.. Ula i Pestka różniły się wyglądem oraz charakterem.. Do Olszyn przybył z Wrocławia, gdzie po śmierci matki mieszka z ojcem - alkoholikiem, kierującym warsztatem samochodowym.Streszczenie "Ten Obcy" Ireny Jurgielewiczowej.. Jedyną jego nadzieją było odnalezienie wujka Antoniego Janicy.. W tym momencie wpada Pestka.. Mają swoje ulubione miejsce - wyspę.. 2.• Ten obcy - opracowanie , problematyka, bohaterowie • Irena Jurgielewiczowa - biografia i charakterystyka twórczości • Literatura dla dzieci i młodzieży • Chatka Puchatka - streszczenie, plan wydarzeń, problematyka • Piątka z zakątka - streszczenie, problematyka • Mikołajek - streszczenie, plan wydarzeńBohaterowie..

"Ten obcy" - streszczenie w 12 zdaniach.

Dziewczyna uważa, że trze-ba wyrzucić stamtąd nieproszonego gościa.W pobliżu osady Olszyny na rzece Młynówce jest niewielka wyspa, która powstała w wyniku ostatniej powodzi.. Jego ojciec był alkoholikiem a matka umarła.. Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami.. Pestka jest bardzo żywa i radosna, inna niż Ula.. Uśmiecha się do niej nawetStreszczenie krótkie.. Pestka z przyjaciółką Ulą postanawia to sprawdzić.Powieść Ireny Jurgielewiczowej "Ten obcy" to opowieść wielowątkowa, która posiada również wielu bohaterów.. Kiedy był mały stracił matkę i był wychowywany przez ojca alkoholika, który się nim nie interesował.. Gdy bohaterowie książki znaleźli Zenka na wyspie wyglądał strasznie: Siedział pod krzakiem w drelichowej .Bohaterowie.. Ma zranioną stopę, jest głodny i zmęczony.. Chłopcy w pewien wieczór lipcowy zauważają, że na wyspie ktoś pali ognisko.Głównym bohaterem książki Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten Obcy" jest szesnastoletni Zenek Wójcik.. Jego matka nie żyje, uciekł z domu od swego ojca pijaka, który się nad nim znęcał.. Po śmierci matki, która zawsze broniła go przed atakami ojca-alkoholika, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.. "Obcy się zjawia".. Pewnego dnia odkrywają, że na ich wyspie ktoś był.. Ta osoba na pewno zajęłaby się Zenkiem.Zenek Wójcik to tytułowy bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten obcy"..

Plan wydarzeń / streszczenie: 1.

Książka zaczyna się przedstawieniem bohaterów: Pestki, Uli, Mariana i Julka, których miejscem zabaw stała się niewielka wysepka.. Pan Tadeusz Księga 5 Kłótnia.. "Ten obcy" - streszczenie szczegółowe W pierwszej części czytamy o paczce młodych ludzi: Marianie Pietrzyku, Julku Milerze, Pestce Ubyszównie i Uli Zalewskiej , których ulubionym miejscem zabaw była wyspa na rzece Młynówce - miejsce późniejszych wydarzeń.bohater główny - Zenek.. Pan Tadeusz Księga 8 Zajazd.. Pośród ugorów i piasków płynie rzeczka Młynówka, na której, niedaleko osady Olszyna jest niewielka wyspa.. Pan Tadeusz Księga 9 Bitwa.Jesteś w: Ostatni dzwonek-> Ten obcy "Ten obcy" - streszczenie w pigułce Marian Pietrzyk, Julek Miler, Pestka Ubyszówna i Ula Zalewska spędzali wakacje we wsi Olszówka.. Od pierwszej strony tej znakomitej powieści czytelnik jest zaangażowany w sprawy, którymi żyją bohaterowie.. Zapraszamy do działu testów wiedzy i quizów z lektur szkolnych i nie tylko.. Wesele Akt II.. Jak dobrze znasz lekturę Ten obcy?. Wyspa stała się miejscem czworga dzieci: Mariana Pietrzyka, Julka Milera (ciotecznych braci) oraz Pestki Ubyszówny i Uli Zalewskiej.. "Ten obcy" przeznaczony jest dla młodych czytelników, którzy borykają .Irena Jurgielewiczowa - Ten obcy - Bohaterowie.. Zenek Wójcik, Ula Zalewska, Patrycja "Pestka" Ubyszówna, Marian Pietrzyk, Julek Miler, doktor Zalewski - ojciec Uli, pani Ubyszowa - matka Pestki, Wiktor, Władek, milicjant Kowalski..

3.Ten obcy - streszczenie szczegółowe, Irena Jurgielewiczowa, Ten obcy.

Ula, Pestka i pies Dunaj odkrywli na wyspie śpiącego chłopca.. Dwaj bracia cioteczni, Marian Pietrzyk i Julek Miler, przynieśli ze wsi żerdzie i ułożyli z nich kładkę, prowadzącą na wysepkę.. Sytuacja rodzinna chłopca zmusiła go do opuszczenia domu.. "Ten obcy" - streszczenie krótkie Czworo głównych bohaterów - Ula Zalewska, Pestka, Marian i Julek - spędza wakacje w rodzinnym mieście, gdzie codziennie udają się w swoje .STRESZCZENIE Obcy się zjawia PESTKA I ULA DUNAJ mu kawę.. Siedzą przy stole w milczeniu.. Bracia cioteczni Julek i Marian idą do swojej koleżanki Pestki, aby powiedzieć jej o nieznajomym człowieku przebywającym na ich wyspie.. Tato znęcał się nad.. Pochodzi z Wrocławia.. Ma 16 lat, ciemne włosy.. Było to miejsce spotkań i zabaw dzieci: Pestki, Uli, Mariana i Julka.. Pan Tadeusz Księga 10 Emigracja Jacek.. Ojciec się nad nim znęcał, dlatego uciekł z domu, by stworzyć nowy dom ze swoim wujkiem Antonim Janicą.Bohaterami ksiązki "Ten obcy" jest Ula, Pestka, Marian, Julek oraz Zenek.. Ojciec Uli, pan Zalewski, jest leka-rzem.. O kryjówce na wyspie nie wiedział nikt z mieszkańcóe wsi.Streszczenie lektury "Ten obcy".. Jest, wysoki, szcupły, nosi starą wiatrówkę i ciemne drelichowe .Obok tej wsi płynęła rzeka Młynówka, na której po powodzi powstała wyspa połączona brzegiem jedynie poprzez przewrócone drzewo..

Jej posiadanie jest tym, do czego dążą główni bohaterowie - Zenek i Ula.

Jest wysportowanym szesnastolatkiem, niezwykle zwinnym i posiadającym zręcznościowe umiejętności.. Darmowe quizy dla dzieci w każdym wieku!. Musiał uciec z domu, by odszukać wujka i poczuć się kochanym.. Pestka była bardzo zaradną i pomysłową dziewczynką.. Początkowo bohaterowie traktują go jak intruza, z czasem zaprzyjaźniają się.. Przede wszystkim jest to powieść o dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości.. Wesele Akt III.. Akcja rozgrywa się w Olszynach, gdzie na rzece Młynówce znajdowała się wysepka.. Któregoś dnia wakacji przybył na nią nieznajomy z ranną nogą, Zenek.Ten obcy - bohaterowie.. Pewnego dnia na wyspę trafia tajemniczy chłopiec.. Na kartach powieści "Ten obcy" Irena Jurgielewiczowa porusza bardzo ważne tematy i choć powieść powstała przeszło czterdzieści lat temu, jej tematyka jest nadal aktualna.. W układaniu mostku pomagały im Pestka Ubyszówna i Ula Zalewska.III Sceny 1-5.. Poza nimi nikt tam nie przychodził.. Pan Tadeusz Księga 1 Gospodarstwo.. Zenek Wójcik jest głównym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej: "Ten obcy".. Czwórka przyjaciół: Ula Zalewska, Pestka, Marian i Julek spędzają wakacje w Olszynach.Ten obcy - Motyw rodziny.. Rozwiąż quiz i sprawdź!. Na wyspę przechodzili po żerdkach, które przynieśli Marian Pietrzyk i jego brat cioteczny Julek Miler, a układać kładkę pomagały również dziewczyny Pestka .Plan wydarzeń / streszczenie: 1.. Zenek Wójcik - główny i tytułowy bohater powieści Ireny Jurgelewiczowej Ten obcy.. Czwórka przyjaciół: Ula Zalewska, Pestka, Marian i Julek spędzają wakacje w Olszynach.. Plan wydarzeń / streszczenie: 1.. Ojciec dopija kawę i idzie do gabinetu.. Obejrzyj szczegółowe streszczenie lektury Tego obcego i zaoszczędź swój czas dzięki lekturek.pl!Krótkie streszczenia fabuły "Ten obcy" - Obcy zjawia się na wyspie: Czwórka dzieci- Ula,Pestka, Julian i Marian lubią spotykać się i bawić na niewielkiej wyspie, która powstała po ostatnich podtopieniach.. Akcja rozgrywa się w Olszynach, gdzie na rzece Młynówce znajdowała się wysepka.Ten obcy.. Ukrywają go przed dorosłymi, ale nie wiedzą, że Zenek ma za sobą bolesne przeżycia i nie jest .Ten obcy - test wiedzy.. dzieckiem.. Zenek chciałby, aby jego rodzina była normalna - bez ojca alkoholika, bez poniżania i tłamszenia, ale pełna miłości i poczucia bezpieczeństwa.Streszczenie lektury "Ten obcy".. Wielka Improwizacja Konrada analiza.. W rozmowie z Zenkiem to ona cały czas mówiła..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt