Przykładowe rozprawki antygona

Pobierz

Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Napisz rozprawkę, w której odwołasz się do wybranej powieści poznanej w całości (Krzyżacy, Quo vadis, Potop) Warto poznać dorobek naszych przodków.. - Najważniejsze są więzi rodzinne, uczucia łączące bliskich.. I czy człowiek może wydawać zakazy niezgodne z tym pierwszym.. Kreon był władcą Teb, objął władzę po śmierci Eteoklesa.. Masz 100 proc. pewności, że jest tak czy siak.. Antygona- rozprawka.. Napisz rozprawkę, w której ustosunkujesz się do tej opinii.. Została napisana w starożytności, ale jest tragedia ponadczasową.. Zakazuje pogrzebać ciała Polinika, traktuje to jako zdradę, złamanie prawa, które wprowadził.Konflikt tragiczny w Antygonie opiera się na problemie: które prawo jest ważniejsze, naturalne (boskie) czy umowne (ludzkie)?. Jan Parandowski "Tworzywo literackie" Każda inna sztuka ma ograniczony zakres tematów, sama tylko sztuka .Antygona .Rozprawka - Antygona .. Odwołaj się do trzech przykładów osiągnięć cywilizacyjnych.6.. Określ, jaki problem podejmuje Jan Parandowski w podanym tekście.. 2021-01-20 11:18:29 Napisz krótkie opowiadanie zawierające 10 zdań złożonych.. - Należy postępować zgodnie z własnym sumieniem.. "Antygona" jest utworem przystosowanym do wystawiania na scenie.. ***Antygona reprezentuje prawo boskie,napisane, odwieczne.są dwa sposoby rozpoczynania rozprawki..

Oto jak przygotować plan rozprawki Przykład: "Dlaczego mieszczuch tęskni do wiejskiego życia" Wstęp 1.

2.zaczynamy od tezy.temat w formie stwierdzenia.a na końcu potwierdzamy tę tezę.albo jej zaprzeczamy.. tu masz taki prosty przykład rozprawki z tematem - w formie tezy.. DZIADY - Mickiewicz Temat ; Życie człowieka nie zamyka się wraz ze .Rozprawka interpretacja porównawcza to nowy typ rozprawki obowiązkowy na maturze poziom rozszerzony od 2015 roku.. Nawet, jeżeli miałoby się to wiązać z poważnymi konsekwencjami - za złamanie zakazu czekała sprawcę kara śmierci (zamurowanie w grocie).Repetytorium prezentuje cały wymagany na egzaminie materiał.. Home; Matura podstawowa.. RozprawkaKto miał rację - Kreon czy Antygona?. Młodszy brat, Polinik, uważany jest przez .. » Antygona ginie, ale klęskę ponosi Kreon - ustosunkuj się do tego stwierdzenia.. Przygotowano omówienia lektur obowiązkowych z klas 7-8 - przy każdej lekturze uczeń znajdzie profesjonalne opracowanie tekstu, streszczenie, charakterystyki bohaterów, motywy pomocne przy pisaniu wypracowania, zestawienie najważniejszych wątków, problemów i nawiązań.Rozprawka z tezą.. 2021-01-20 11:05:38 Napisz rozprawkę, w której udowodnisz, że każdy ma szansę zmienić swoje życie.Rozprawka argumentacyjna to nowy typ pracy pisemnej obowiązkowy na maturze pisemnej z języka polskiego poziom rozszerzony od roku 2015..

Przykładowa rozprawka Poniższa przykładowa rozprawka związana jest z planem rozprawki z punktu poprzedniego.

Obie postacie prześladuje fatum - zły los.Rozprawka na temat: "Antygona" jako przykład tragedii antycznej.. "O wiele trudniej jest osądzić samego siebie niż sądzić innych.. - Obowiązkiem krewnych jest pogrzebanie zmarłych ze swojej rodziny.. Kreon zaś daje się ponosić gniewowi upokarzając Antygonę i traktując ją jak zwykłą poddaną, czy przecież obniża wartość własnego rodu, z którego i Antygona pochodzi.. Poradnik dla każdego Może jednak negować powszechną opinię czy opinię wyrażoną w cytacie.Katalog ściąg i wypracowań z zakresu Rozprawki - Język polski..

Rozprawka problemowa; Interpretacja wiersza; Punktacja rozprawkiTest Antygona, Antygona podręcznika Lektury dla Klasa III.

To naprawde proste.. Tylko ona zareagowała na okrucieństwo Kreona i wykazała się odpowiedzialnością nie zwracając uwagi na .Antygona to tytułowa, a zarazem główna bohaterka utworu.. Kreon i Antygona to główne postaci literackie, które występują w antycznej tragedii Sofoklesa pt. "Antygona".. Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie.Poradnik maturalny.. W Antygonie Sofoklesa, jak w każdej tragedii antycznej Grecji ścierają się dwie racje: - Antygony, która kierowała się racj…Racje Antygony - Prawa boskie są ważniejsze niż prawa stanowione przez człowieka.. W dzisiejszych czasach chyba nikt nie wątpi w to, że warto uczyć się języków obcych.. Jeżeli potrafisz dobrze osądzić, dowiesz się, że jestes prawdziwym mędrcem" - rozprawkaPrzykładowe słownictwo do hipotezy .. Dziewczyna jest siostrą dwóch braci, którzy zginęli podczas walki w obronie kraju.. Szczególnie latem mieszkańcy miast, gdy tylko mogą, uciekają na wieś.. Teza podana w temacie jest dla Ciebie oczywista, bezdyskusyjna.. Kreon zaś daje się ponosić gniewowi upokarzając Antygonę i traktując ją jak zwykłą poddaną, czy przecież obniża wartość własnego rodu, z którego i Antygona pochodzi..

Na początku rozprawki • Nie jestem pewien, bo z jednej strony…, a z drugiej… • Na razie nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć, posłużę się więc przykładami… • Taka opinia ma swoich zwolenników, ale niektórzy jej zdecydowanie zaprzeczają.Witamy na zalicz.net!

poleca 87 % .. Antygona natomiast kierując się uczuciem, emocjami a przede wszystkim lojalnością wobec rodziny pokazała jak należy przeciwstawiać się złu.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 300 słów.. Główną bohaterka jest Antygona, która wbrew rozkazowi króla, zamierza pogrzebać swojego brata.Czy Antygona miała rację sprzeciwiając się Kreonowi - rozprawka.. Zajmij stanowisko wobec rozwiązania przyjętego przez autora, odwołując się do tego tekstu oraz do innych tekstów kultury.. Obecnie ich znajomość stała się wręcz koniecznością.Na wszą prośbę w tej krótkiej lekcji pokazujemy wam jak napisać rozprawkę.-----Jeśli chcesz wspomóc nasz kanał, zaprasz.Treść zadania do wykonania Temat 1.. Chciała być wierna niepisanemu, odwiecznemu i trwałemu prawu boskiemu oraz czuła się w obowiązku pogrzebać zwłoki zmarłego, aby nie zostać zhańbiona, a dusza mogła zaznać wiecznego spokoju w Hadesie.Antygona drażni władcę okazywaniem swojej królewskiej dumy, buty, chwilami lekceważenia.. Teza to pewnik, co do którego nie masz absolutnie żadnych wątpliwości.. poleca 80 % .. Antygona musiała stać na straży honoru swojej rodziny..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt