Opis pana kleksa karta pracy

Pobierz

Sprawy porządkowe.. Zredaguj przepis na deser pana Kleksa.. Pan Kleks mógł w niej zmieścić .Plik KARTY PRACY AKADEMIA PANA KLEKSA.pdf na koncie użytkownika zinco • folder Karty pracy do lektury • Data dodania: 21 lut 2013Akademia pana Kleksa - makieta - Akademia pana Kleksa - Akademia Pana Kleksa - Akademia pana Kleksa - Akademia pana Kleksa - Akademia Pana Kleksa .. Praca plastyczna/ Akademia Pana Kleksa Ruletka.. Obszerny Długi surdut koloru czekoladowego lub bordo łączy górę ubioru z dołem .. Prezentacja przepisów.. Oczy pana Kleksa są jak dwa świderki i gdyby nie binokle, które .Akademia pana Kleksa - makieta - Akademia pana Kleksa - Akademia pana Kleksa - Akadomia Pana Kleksa - Akademia Pana Kleksa - Akademia pana Kleksa .. opis Pana Kleksa Wykres z etykietami.. Pan Kleks różni się od innych ludzi przyzwyczajeniami.. Po obejrzeniu wskazują różnice i podobieństwa w opisie Kleksa proponowanym przez reżysera oraz przez Jana Brzechwę.. Zaloguj się Załóż konto Menu Oferta edukacyjna Inne .czy pan Kleks był gruby czy chudy dlatego że nosił du że ubranie.. "Akademia Pana Kleksa" to lektura sugerowana dla klasy 4 lub 5.. Myślę, że to bardzo przydatne co robisz, ponieważ wiele dzieci może czerpać z tego korzyści.. Praca w grupach.. Praca plastyczna/ Akademia Pana Kleksa Ruletka.. Kształtowanie czynności redagowania krótkich opisów..

Ocena pracy grup.

Cele ogólne: 1. nginx {"status":500,"error":"something went wrong"}Temat lekcji: Jest takie miejsce.. /Lekcja związana z omawianiem lektury "Akademia Pana Kleksa"; Prace uczniów w całości zostaną zaprezentowane na blogu klasowym/ Wymagania szczegółowe podstawy programowej (cytat): Uczeń: - tworzy spójne teksty na tematy poruszane na zajęciach - związane z otaczającą rzeczywistością (III.1.1) - dostosowuje sposób wyrażania się do .Karta pracy - kl. IV b Szkoła Podstawowa nr 7 w Poznaniu Na wykonanie kolejnego - ostatniego zadania będziesz miała/miał więcej czasu.. Uwaga: osoby, które nie mogą wydrukować krzyżówki, nie muszą jej przerysowywać - zapisują w zeszycie tylko wpisywane hasła.. Jest on jedynym, ale za to bardzo wybitnym, nauczycielem w Akademii.Pan Kleks nosi na sobie szerokie spodnie , które kiedy wieje silny wiatr wyglądają jak balon.. funkcjonowanie .. Samoocena uczniów.. Do tej szczególnej szkoły uczęszcza 24 uczniów, których imiona zaczynają się na literę "A".. Scenariusz lekcji języka polskiego dla .. "Akademia Pana Kleksa".. Pan Kleks nosił tak że cytrynow ą kamizelk ę z aksamitu zapinan ą na szklane guziki wielko ści śliwek, wysoki kołnierzyk i aksamitn ą kokard ę pod szyj ą.. Opis pana Kleksa Brakujące słowo.5..

Rozwijanie umiejętności pracy z tekstem.

Notatka przepis- do wydrukowania i .301 Moved Permanently.. Jego sympatię zyskuje Adaś Niezgódka, któremu Mateusz opowiada o swoim życiu.Temat: Ambroży Kleks- redagujemy opis postaci.. książę, bohater, historia, autor, zastępuje, kieszeń .2.. Wyobraź sobie, że pewnego dnia, w tajemniczy sposób znalazłeś się/ znalazłaś się w Akademii Pana Kleksa przy ulicy Czekoladowej.. Jestem już trochę starsza i Pana Kleksa mam już dawno za sobą.. Większą część twarzy pana Kleksa zajmuje nos, przekrzywiony na prawo lub lewo zależnie od pory roku, na którym tkwią srebrne binokle.. Jest twórcą i gospodarzem Akademii Pana Kleksa.. Uczniowie klasy 4b na czas omawiania lektury stali się uczniami Akademii pana Kleksa.. Pan Kleks bardzo kocha i dba o swoich uczniów.. Zadanie domowe.. Na twarzy znajdują się niezliczone ilości piegów.. Spodnie pana Kleksa były szerokie i przypominały balon, surdut był du ży i długi koloru czekoladowego lub bordo.. Uświadamianie i przekonywanie o roli książki w życiu ucznia.. Głowa pana Kleksa jest owalna.. Uczniowie oglądają wraz z nauczycielem fragmenty filmu, w których wyeksponowana jest postać Kleksa.. Drzwi otworzył Ci sam AmbrożyKarta pracy "Śladami przeszłości w Panu Tadeuszu" 1.Uzupełnij tabelę informacjami pojawiającymi się w spowiedzi Jacka Soplicy:-elementy ustroju rzeczypospolitej szlacheckiej-sarmatyzm przejawiający się w zachowaniu Jacka Soplicy 2.Na jakiej podstawie postępowania Jacka Soplicy opisz mentalność szlachecką.Adam Mickiewicz "Pan .Uczniowie w Akademii pana Kleksa Ten temat już się pojawił, jednak na Waszą prośbę podsyłam materiały raz jeszcze i dodaję kilka praktycznych informacji..

2.Środki dydaktyczne: lektura "Akademia Pana Kleksa" J. Brzechwy, karta pracy, prezen-tacja multimedialna, słownik synonimów.

Ma aksamitną i cytrynową kamizelkę zapinaną na wyjątkowe szklane guziki wielkości.. Pod nosem ma długie i sztywne wąsy koloru pomarańczowego.. wg Gniecka.. Sprawdzamy znajomość tekstu - Jak wyglądał dzień w Akademii .AKADEMIA PANA KLEKSA - KARTA PRACY Akademia pana Kleksa - świat przedstawiony w lekturze 1.. Posiada bardzo duży nos, na którym są okulary.. funkcjonowanie.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Historia Mateusza // odp.. Pamiętajcie, proszę, że na stronie Edustrefy na potralu Indywidualni.pl znajdziecie szczegółowy opis cyklu zajęć: Jesteśmy uczniami akademii, Portretologia, Ostatni dzień w… Ubranie pana KleksaOpis Pana Kleksa.. Cele operacyjne: Po przeprowadzonej lekcji uczeń potrafi : - odpowiedzieć na pytania do tekstu - uzupełnić kartę pracyOpis pana Ambrożego Kleksa Przedstawiam Wam dyrektora i nauczyciela akademii, pana Ambrożego Kleksa.. Autorem książki jest Jan Brzechwa.. Głowa pana Kleksa jest pokryta wielokolorową czupryną i czarną jak smoła brodą.. Nauczyciel zapisuje niepełny temat lekcji na tablicy.Mateusz jest gadającym szpakiem, którego pan Kleks kupił na targu w Salamance.Jest ulubieńcem i pomocnikiem pana Kleksa, często zastępującym go w obowiązkach..

Nie mieli możliwości spotkania profesora, jednak otrzymali od niego listy ze wskazówkami dotyczącymi pracy w jego szkole.Pan Ambroży Kleks to osoba niezwykła.

Przebieg lekcji Faza wstępna: 1.. Na nosie tkwią srebrne binokle, bardzo przypominające mały rower, pod nosem zaś rosną długie sztywne wąsy koloru pomarańczy.. Proszę napisać opis pana Kleksa zgodnie z podanym planem - w zeszycie ( zdjęcie lub skan przesłać na email lub na messenger do 17 marca) Temat: Bawimy się w uczniów pana Kleksa- sporządzamy przepis kulinarny.. Uzupełnij tekst wyrazami z ramki w odpowiedniej formie.. Uczniowie przypominają poznane na poprzednich lekcjach elementy świata przedstawionego.. Podobna praca 80% Charakterystyka pana Kleksa.Hej!. Pan Kleks ma małe i czarne oczy , które spoglądają na świat z pod okularów.Plik Pan Kleks.doc na koncie użytkownika INSPIRACJE • folder lektury • Data dodania: 19 kwi 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.1 Karta pracy nr 3 Szpak - dziwny ptak!. Na podstawie znajomości lektury rozwiąż krzyżówkę.. Wykorzystanie wiadomości o budowie przepisu kulinarnego oraz informacji z fragmentu lektury do stworzenia przepisu na tort, który mógłby upiec pan Kleks.. Opis pana Kleksa Ustawianie w kolejności.. Imię pana Kleksa.. Nauczyciel nosi szerokie spodnie, długi surdut koloru czekoladowego, aksamitną cytrynową kamizelkę, wysoki kołnierzyk i aksamitną kokardę.Karta pracy - kl. IV b Szkoła Podstawowa nr 7 w Poznaniu Nos zajmuje większą część twarzy pana Kleksa, jest bardzo ruchliwy i przekrzywiony w prawo albo w lewo, w zależności od pory roku.. Brzechwa J., Akademia pana Kleksa, Siedmioróg, Warszawa 1996..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt