Zapisywanie i porównywanie liczb zaznacz na osi liczbowej

Pobierz

Oś liczbowa ma.. Pobierz (doc, 31,0 KB) Podgląd treści.. Jeżeli współrzędna punktu zawiera części setne, to odcinek jednostkowy powinien być podzielony na 100 równych części.Oś liczbowa to prosta, na której zaznaczamy liczby według określonej jednostki.. Zamiana ułamka dziesiętnego na zwykły i odwrotnie (na 4 sposoby).. Zapisywanie i odczytywanie liczb - kartkówkaPrzedział zaznaczymy na osi następująco: W tym przedziale znajdują się wszystkie liczby większe od .. Wprowadzenie znaków nierówności < i >.. Oś liczbowa 4 Wpisz w okienka odpowiednie liczby.. Materiały na stronie są dostępne na licencji .Zaznaczanie liczb dziesiętnych na osi liczbowej AKTUALNOŚCI, Porównywanie liczb dziesiętnych Oś liczbowa to prosta, na której zaznaczamy liczby według określonej jednostki.. progu 10) .. Dowiesz się z niej, gdzie i w jaki sposób umieścić liczbę dziesiętną na osi liczbowej, jak dobrać jednostkę aby zaznaczyć części dziesiąte, setne lub tysięczne.Ułamki i liczby mieszane na osi liczbowej Rysunek z opisami.. Zdecyduj, które liczby zaznaczysz na tych samych osiach i dobierz odpowiednio jednostki.. Oś liczbowa ma strzałkę, która wskazuje kierunek rosnący liczb.. (kliknij na obrazek, żeby powiększyć - zadanie wykonaj ustnie, na dole strony znajdziesz rozwiązanie) Rysując .Z tej wideolekcji dowiesz się: - jak zaznaczać i odczytywać liczby na osi liczbowej.Bardziej wypasioną wersję tej wideolekcji znajdziesz na portalu Pi-stacj.Porównywanie liczb wymiernych..

zapisywanie i porównywanie liczb DRAFT.

Zaznacz każdą z podanych liczb na wybranej przez siebie osi: 6, 35, 32, 25, 60, 140, 30, 52, 220, 8, 180.. ( i tu jest ta 1 oś liczbowa) b) 1/3 3/3 5/3 7/3 9/3 10/3 12/3 14/3.. 50 248 225 40Z tej wideolekcji dowiesz się: - jak znaleźć miejsce liczby całkowitej na osi liczbowej, - jak zaznaczać i odczytywać liczby całkowite na osi liczbowej.Bar.Porównaj liczbę par skarpetek.. 3.1 .Zadanie - działania na przedziałach liczbowych.. Zastosuj znaki: <, >.. 10.4 Porównywanie dwóch ułamków przez ustalanie, czy każdy z nich jest mniejszy, czy większy od ½. Porównywanie liczb klikamy w baloniki zaczynając od najmniejszej liczby (1-100) klikamy w baloniki zaczynając od najmniejszej liczby (1-1000 i więcej) .. Autor.. Na osi liczbowej zaznaczono, jaką wysokość (w metrach) mogą osiągać.. Wybierz najmniejszą liczbę Preview this quiz on Quizizz.. Klasa 5 Matematyka.. Ułamki zwykłe - połącz w pary Połącz w pary.. Zadanie: Odczytaj wielkości zaznaczone na osi i podaj je w obu jednostkach.. Aby porównać liczby wymierne, czyli określić, czy są równe lub która z nich jest większa, a która mniejsza, możemy przedstawić je na osi liczbowej.. Ułamki dziesiętne na osi - klasa 5 Rysunek z opisami.. Znaleźć sumę, iloczyn oraz różnicę zbiorów (-1;1) i 2;3) Pokaż rozwiązanie zadania..

zapisywanie i porównywanie liczb.

Zadanie maturalne nr 1, matura 2015 (poziom podstawowy)I. .. 2.2 Porównywanie liczb .. Klasówki (4) 3.. Przypomnimy, jak zaznaczamy na osi liczbowej punkty odpowiadające liczbom dziesiętnym.. Zadanie - przedziały liczbowe.. Zaznacz, gdzie mniej wiecej znajduja sie na osi podane liczby.. Liczba do tego przedziału nie należy.. ( tu ta 2 oś liczbowa) zad.4.4.. Liczby wymierne - liczby dające przedstawić się za pomocą ułamka p/q , gdzie p jest dowolną liczbą całkowitą, a q jest dowolną liczbą naturalną ( np. 1/7, 3 ½,- 32/5 , 0, -2,6 , 5 (3), 3.Kartkówka: zapisywanie i odczytywanie liczb naturalnych.. Wpisz brakujace liczby i dorysuj strzalki.. Oś liczbowa.. 13 25 39 91 15 25 8324 1253 6Szukamy liczb na osi liczbowej Na tej osi możemy zaznaczyć liczby od 0 do 1 000 000.. 1 Zapisz cyframi .10.. Na początku wybieramy przedział, w którym znajduje się zadana nam liczba.Zaznaczanie liczb na osi liczbowej (także liczb wielocyfrowych typu 100, 200, 350 czy 500, 1000).. Działania na liczbach naturalnych.. Joanna Palińska TRENING PRZED KARTKÓWKĄ (liczby dziesiętne - zapis, porównywanie i oś liczbowa) - klasa V ZAD.. Klasa 4 Klasa 5 Matematyka.. Ważne: tutaj liczba też należy.Zapisywanie i porównywanie liczb.. 8 7 Jaką współrzędną ma .3.2 Test Wprowadzenie ułamków dziesiętnych..

Zapisywanie i odczytywanie liczb.

Mniejsza, większa czy równa?. Dane sa dwie osie liczbowe, na których zaznaczono punkty.. 3rd .Przydatność 50% Liczby.. Zaznaczanie na osi liczbowej Rysunek z opisami.Zapisywanie i porównywanie liczb.. Zaznacz na osi liczbowej Rysunek z opisami.. wg Dorotaj63.. Zaznaczmy na osi liczbowej dowolną liczbę ujemną i dowolną liczbę dodatnią.. Inaczej możemy zapisać, że jest to zbiór .. Rachunki pamięciowe.. Przedział zaznaczymy na osi następująco: Są to wszystkie liczby, które są większe lub równe .. Zaznacz na osi liczby według zauważonej zasady.. Jeżeli we współrzędnej punktu występują części dziesiąte, to odcinek jednostkowy trzeba podzielić na 10 równych części.. Uczeń: 1) zapisuje i odczytuje liczby naturalne wielocyfrowe; 2) interpretuje liczby naturalne na osi liczbowej; 3) porównuje liczby naturalne; 2.. Rzymski system zapisu liczb .. Zapisywanie i odczytywanie ułamków .. w Polsce to sosna, świerk, jodła, modrzew i cis.. Odczytywanie i zapisywanie.. Odczytaj, jaka liczbe zaznaczono na osi liczbowej: a b) Zaznacz na osi liczbowej liczbe b 3. prawda prawda falsz falsz .. Zapisać za pomocą przedziału liczbowego zbiór wszystkich x, które spełniają układ: Pokaż rozwiązanie zadania.. W tej sekcji są dostępne następujące gry: Połącz linią - Zapisywanie i porównywanie liczb .Zaznacz na osiach liczbowych położenie następujących ułamków ( mają być 2 osie ) a ) 3/4 5/4 1 1/4 1 2/4 8/4 9/4 2 3/4 1 3/4..

Zaznacz skoki żaby na osi liczbowej.

Autorem strony jest Elżbieta Soja.. wg Agnieszkapi.. Liczby naturalne w dziesiątkowym układzie pozycyjnym.. Zamiana wyrażeń dwumianowanych na ułamki dziesiętne i odwrotnie.Oś liczbowa - Zaznacz działanie (zakres do 20, przekraczanie progu 10) Oś liczbowa - Wskaż działanie (zakres do 20, bez przekr.. Porównywanie ułamków 10.1 Porządkowanie ułamków i liczb mieszanych (o takim samym mianowniku) w kolejności rosnącej.10.2 Dopasowywanie ułamków i liczb mieszanych do odpowiednich punktów na osi liczbowej.. wg Koscielakasia.. Ułamki zwykłe i dziesiętne.. dosyć trudne: poziom drugi to ułamki, liczby ujemne.. 10.3 Ustalanie, który z dwóch ułamków jest większy.. Czytaj więcej Zapisywanie i odczytywanie liczb dziesiętnych AKTUALNOŚCI, Porównywanie liczb dziesiętnych Liczby dziesiętne zapisujemy używając przecinka.Wybierz przedmiot Matematyka Fizyka Chemia Biologia Egzaminy Inspiracje Współpraca FAQ Zaznaczanie i odczytywanie liczb na osi liczbowej.. Z cyfr 0, 2, 3, 9 budowano szešciocyfrowe liczby, uŽywajac kaŽdej z cyfr co najmniej raz.. play_arrow Playlista Liczby naturalne 04:27 Dziesiątkowy układ pozycyjny 08:23 Oś liczbowa - wprowadzenie 06:06 Zaznaczanie i odczytywanie liczb na osi liczbowej 05:52 .Wybierz dogodny abonament i korzystaj z MegaMatmy bez ograniczeń!. Powiedz, których par jest najwięcej: białych, w kropki czy w paski.. Liczby rzeczywiste - wszystkie liczby , które odpowiadają punktom na osi liczbowej.. 5 6 10 0015 100 2 40 10 120 3 44 10 18 7 15 12 24 Wpisz w okienka znak < lub >.. Zapisywanie liczb słowami.. Wyróżnione .Zaznacz na osi liczbowej liczby: 30, 45, 60, 85, 100, 300, 450, 750, 800, 2000, 3500, 7000, 10 500.. Author: Asia Created Date:Ułamki i liczby mieszane na osi liczbowej Rysunek z opisami.. Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 8 Matematyka.Oś liczbowa i porównywanie liczb.. Podaj współrzędne tych punktów i porównaj je:Porównywanie liczb dziesiętnych.. Ta playlista dotyczy porównywania liczb dziesiętnych.. któremu przyporządkowana jest liczba Punkt ten dzieli oś liczbową na dwie półosie: dodatnią (do której należy punkt ) i ujemną.. Zapisz w zeszycie te wysokości.. Ułamki dziesiętne na osi - kl 5 Rysunek z opisami..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt