Na czym polega tragizm antygony i kreona

Pobierz

Kreon musiał wybierać .tragizm Antygony polegał na tym że główna bohaterka musiała wybrać między dwoma wyjściami z których każde miało swoją dobrą alei i złą strone.. Był uparty i bezwzględny.. Podobne pytania.. Kreon zakazuje pochowania zwłok .Na czym polega tragizm Antygony i Kreona 2 Zobacz odpowiedzi Reklama Reklama natala1412 natala1412 Polega na tym że są to postacie które jak by sie nie posuneły, co by nie zrobiły to i tak wyjdzie im to na złe.. Tragizm polega na nieustannym konflikcie miedzy tymi dwiema równorzędnymi racjami, których starcie prowadzi do katastrofy.Polega on na tym ze Antygona i Kreon nie mogli dojsc do porozumienia zarowno 1 jak i 2 mialo swoje racje , lecz nie chceli dojsc do kompromisu czego skutkiem byla smierc Abtygony jej Narzyczonego i zony Kreona .. pochodzi z serwisu AleKlasa.. Tragizm Antygony i Kreona - Odrabiamy.pl Tragizm Antygony i Kreona - Tragizm Antygony polega na tym, że bohaterka staje przed - Pytania i odpowiedzi - Język polskiPrzydatność 60% Na czym polegał tragizm bohaterów Antygony Sofoklesa.. Sofokles uchodzi za autora ponadczasowego, a miano to zyskuje między innymi za sprawą dramatu "Antygona".. Ich racje są sprzeczne, dlatego prowadzą do tragicznego konfliktu.. Konflikt sprzecznych racji bohaterów opiera się przede wszystkim na antytezie: prawo boskie (naturalne, niepisane) i prawo ludzkie (stanowione przez ludzi)..

Oprócz: Na czym polega tragizm antygony i kreona.

Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Wyjaśnij na czym polega przeznaczenie wpływające na los bohaterki antygona.Tragizm Antygony polegał na tym, że Antygona miała do wyboru dwie drogi, jednakże jakąkolwiek by wybrała, skończyłoby się to .Na czym polega tragizm Antygony.. Zarówno Antygona jak i Kreon są bohaterami tragicznymi.. Sofokles umieszcza akcję tragedii w chwili, gdy obaj bracia już nie żyją.. W tragedii ukazany jest konflikt: Antygony, która była oddana odwiecznym prawom boskim i Kreona, stryja Antygony, który ustanowił okrutne i bezlitosne prawa.. Dotyczą one bardzo konkretnej sprawy.Tragizm postaci Kreona ma związek przede wszystkim z konfliktem potrzeb władcy i potrzeb moralności.. Tytułowa bohaterka kierowała się prawem boskim, a Kreon zasadą, że zdrajcę należy ukarać.. Tragizm Antygony Sofoklesa.. Zgubną dla bohatera jest jego duma - hybris.Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Na podstawie podanego fragmentu Antygony wyjaśnij, na czym polega tragiczne rozpoznanie w przypadku.. Antygona wybrała moralność, więc zwyciężyła, choć za cenę życia.. Tragizm Antygony i Kreona - Tragizm Antygony polega na tym, że bohaterka staje przed - Pytania i odpowiedzi - Język polski .. Sofokles umieszcza akcję tragedii w chwili, gdy obaj bracia już nie żyją.. Opisz jak zmieniały się kierunki migracji .Tragizm Antygony polega na tym, że dla niej nie było żadnego racjonalnego wyjścia, cokolwiek by nie uczyniła i tak by poniosła karę..

Jak tragizm ukazany został w dramacie "Antygona"?

0 0 Odpowiedz.. Antygona jest córką Edypa, a siostrą Polinejkesa i Eteoklesa oraz Ismeny.. Bohaterowie tragedii reprezentują postawy i wartości sprzeczne, przeciwstawne, nie do pogodzenia.. jeżeli znowu pogrzebała by brata, jak zrobiła, skazała by się na śmierć .Kreon - tragiczna postać w "Antygonie".. Antygona pozostała wierna boskim nakazom i zmarłemu bratu.Tragizm Antygony polega na tym, że bez względu na to, jaką podejmie decyzję, sprzeciwi się prawom boskim lub państwowym.. Tragedia oparta na micie o Labdakidach.Z tego rodu pochodził Edyp,syn władcy Teb Lajaosa i Jokasty.Wyrocznia delficka ostrzegła króla Teb,Lajosa Labdakida że zginie z rąk własnego syna.Toteż,gdy urodzil sie Edyp,Lajos kazał słudze porzucić go w gorach.Ale pasterz znalazl dziecko i oodał je krolowi Koryntu .Na czym polega tragizm antygony i kreona.. matizek200 matizek200 04.10.2010Tragizm Antygony Antygona musi wybierać pomiędzy prawami boskimi a ludzkimi.. Sylwia.. Swoją konsekwencją chce wzmocnić swoja pozycję, nie ma dla niego wartości wyższej ponad władzę.. Sofokles nawiązuje do mitu Labdakidów.. Jeden z największych tragików starożytnej Grecji - Sofokles - napisał książkę pt. ,,Antygona".. Antygona musi dokonać wyboru między dwiema racjami, z których obie są bardzo ważne, ale sprzeczne ze ..

Tragizm Antygony polega na tym, że bohaterka staje przed .

Przedstawmy to na przykładzie postaci tytułowej Antygony i pozostałych bohaterów: Kreona, Hajmona oraz Ismeny.. W sytuacji tragicznej znalazł się też Kreon, ponieważ "przestępstwa" dokonała osoba z rodziny.Antygona.. jeżeli postąpiła by według rozkazu króla nie grzebiąc brata złamała by główne zasady tradycji i religii sprowadzając na siebie gniew bogów.. Walcząc o władzę, doprowadzili do wojny - Eteokles nie dopełnił umowy .Na wieść o tym popełnia samobójstwo Hajmon - syn Kreona i żona władcy - Eurydyka.. Zmuszony jest do tego, aby zdecydować się na jedną z dwóch równorzędnych wartości.. 2010-03-28 15:17:27; Charakterystyka Antygony lub Kreona 2009-10-23 16:13:16; cechy .Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Na czym polega tragizm Antygony i Kreona ?. Tragizm Antygony polega na tym, że jest ona rozdarta między dwiema .W dramacie Sofoklesa widoczny jest konflikt tragiczny, który polega na tym, że bohater zostaje postawiony w sytuacji wyboru.. Kreon upierał się przy władzy i nie zdobył się na refleksje moralną, dlatego zabrnął w wydarzenia tak daleko, że nie było już dobrego rozwiązania.Na czym polega uniwersalność "Antygony"?. Krótka wypowiedź na temat: Tragizm bohaterów Antygony.. Walcząc o władzę, doprowadzili do wojny - Eteokles nie dopełnił umowy i po roku panowania nie .Antygona i Kreon to postacie tragiczne - ich tragizm polega na tym, że mimo iż we własnym mniemaniu postępowały słusznie i szlachetnie, poniosły dotkliwą klęskę..

Myślę, że podobny tragizm odczuwają również współcześni ludzie, gdy znienacka dopada ich nieszczęście.3.

AQntygona mogła byc posłuszna wobec bogów albo króla i jak by nie postąpiła to poniosła by za swój czyn karę.Tragizm Kreona polega na jego uporze, nie chce wysłuchać racji innych osób , uważa, że państwo należy wyłącznie do władcy, dlatego tylko on powinien podejmować wszystkie decyzje.. Jego treść odnosi się do prawd ponadczasowych niezależnie od epoki, w której jest odczytywany.Na czym polega tragizm bohaterow Antygony (rozprawka) Darmowe rozwiązanie pracy domowej, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum studia .. niezbędną do utrzymania autorytetu władcy.. 0 ocen | na tak 0%.. Tragizm to cecha sytuacji lub wydarzenia, które prowadzą nieuchronnie do wielkiego nieszczęścia.Na czym polega tragizm Antygony a Kreona ?. Gdyby była posłuszna Kreonowi, złamałaby prawa boskie, które uważała za najważniejsze.. ]]> Sofokles nawiązuje do mitu Labdakidów.. Przedmiotem tragedii jest sprawa pochowania zdrajcy - brata Antygony, czego zabrania Kreon.. Antygona jest córką Edypa, a siostrą Polinejkesa i Eteoklesa oraz Ismeny.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Polub to zadanie.. Tragizm to kategoria estetyczna która sytuuje bohatera wobec nieuniknionego wyboru miedzy równorzędnymi wartościami.. Gdyby bohaterka posłuchałaby rozkazów Kreona, postąpiłaby wbrew własnym ideałom, nie byłaby lojalna wobec brata.. Są one równorzędne, ale sprzeczne ze sobą.. Utwór ten uznawany jest przez znawców sztuki za uniwersalny w swej wymowie.. Jezeli przeczytalas Antygone to napewno wiesz o czym pisze ;)Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:tragizm bohaterów polega na tym, że dochodzi do starcia równorzędnych racji, a tym samym tragiczny wybór Antygony skazany jest na niepowodzenie, musi dojść do katastrofy, działanie bohaterów zawsze przyniesie negatywny skutek; obie strony konfliktu przekonane są, że mają rację, a druga strona postępuje źleNa czym polega tragizm Antygony i Kreona?. Antygona była narzeczoną Hejmona - syna Kreona, mimo to władca nie zważając na to, pogwałcił prawo religijne i nie pozwolił .Głównym problemem utworu " Antygona " jest konflikt między racją Kreona, władcy broniącego interesu państwa, a racją Antygony kierującej się naturalną powinnością siostry i odwiecznymi boskimi prawami..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt