Sprawdzian znajomości lektury balladyna

Pobierz

Balladyna to dramat, który powstał 1834 roku w Genewie.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. pochowana w mogile.. Na dźwięk melodii granej przez Chochlika i tajemniczego śpiewu opowiadającego historię jej zbrodni, Balladyna popada w obłęd.. Od kogo ma zostać pożyczony powóz króla - Grabca?. 1 / 12 Autor ''Balladyny'' to: Adam Mickiewicz.. 8.Balladyna została trafiona przez piorun 9.Goplana była nimfą wodną.. ucieszyła się uciekła z zamku skazała ją na śmierć wyrzuciła ją za drzwi 6.Kartkówki i Sprawdziany (20134) Matura (9298) Nauczanie (34688) Nauczyciele (15128) Nauka w Domu (38854) Oceny (40224) Przedszkole (937) Przybory Szkolne (8444) .. Radzę Ci wpisać w google "test sprawdzający Balladyna", albo "test sprawdzający znajomość lektury balladyna".. wyskoczy Ci tego mnóstwo.. Jeśli tak, to sprawdź swoją wiedzę!. Rozwiaz.. Z jakimi ptakami odleciała Balladyna- Żurawie 2.. Reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską z egzemplarzy pochodzących ze zbiorów BN, BŚ i BE.. To Juliusz Słowacki () przedwcześnie zmarły jeden z trzech wieszczów polskiego romantyzmu, autor słynnych wierszy takich jak Hymn czy Testament mój, dramatów.Emigrant, autor patriotycznych utworów, o niewątpliwym talencie poetyckim i dramatycznym.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Balladyna Juliusza Słowackiego.Znasz tę lekturę?.

rzeki.Lista pytań z lektury Balladyna.

Wyniki w sieci .. Publikacje nauczycieli: Unikalne bombki na choinkę!. .Profesor.pl - serwis edukacyjny dla uczniów i nauczycieli.. Średnia 9/12.. Test wiedzy - "Balladyna"!. ( sprawdzian_sprawdzajacy_znajomosc_lektury_balladyna.pdf ) .. Alicja Guziel 1. test do lektury Pan Tadeusz.. matke podczas zamkowej uczty?. Znajdziesz tu przykładowe zadanie literackie i jego rozwiązanie opracowane przez specjalistów w Informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.Test ze znajomości Balladyny, Testy z lektur SP.. 174 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. 2 / 12 Siostra Balladyny, która została zamordowana, to: Lilia.. Główny rywal Mickiewicza.051 Balladyna - Juliusz Słowacki 2 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie.. Jak Balladyna potraktowala.. Juliusz Słowacki wydał go dopiero podczas swojego pobytu w Paryżu w 1839.. Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.Balladyna wypiera się swojej matki i każe wygnać ją z pałacu.. Harry Potter.Rozwiaz test znajomosci lektury Balladyna Juliusza Slowackiego i sprawdz jak dobrze pamietasz wydarzenia z ksiazki.. 3 / 12 Pustelnik, do którego przybywa Kirkor, mieszka w chacie w pobliżu: jeziora.. Strona serwisu Gimnazjum w Radziłowie..

'Balladyna' - test znajomości lektury.

Jakie znak i gdzie się pojawił u Balladyny i dlaczego - Czerwona plama krwi na środku czoła, bo zabila swoją siostrę 3.. Balladyna poczęstowała go solą i zatrytym chlebem.. Słyszy głosy z zaświatów, ukazuje jej się duch Aliny, odpędza go, aż wreszcie mdleje.. Zygmunt Krasiński.. a) samobójstwo przyjaciela .Kartkówka ze znajomości treści lektury Juliusz Słowacki "BALLADYNA" Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury.. U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o Balladynie.Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz o Balladynie.. Która z sióstr była starsza: Alina czy Balladyna.Balladyna razem ze swym ,,kochankiem`` Kostrynem wrócili do miasta, aby tryumfować.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: BalladynaBalladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac.. - Został otruty przez Balladynę chlebem i solą 6.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!Łatwy test ze znajomości lektury Balladyna.. Logowanie i rejestracja: Login: Hasło: Załóż nowe konto za darmo .Balladyna Co wiesz o autorze Balladyny.. Udostępnij.. 1.1.Jak mial na imie glowny bohater.. W serwisie m.in.: katalog, baza korepetycji, ćwiczenia, testy, egzamin, matura, wypracowania, forum .Jeśli chcesz mieć 4 lub 5-sprawdz się!.

... Rozwiąż test z Balladyny i sprawdź swoją znajomość lektury.

Sprawdź jak poradzisz sobie z pytaniami z Balladyny.. Balladyna Krótkie streszczenie lektury Balladyna Juliusza Słowackiego.Sprawdzian znajomości lektury "Balladyna"J. Słowackiego.. Jakie imiona noszą zaufani pomocnicy nimfy Goplany?. I Klasa: Data: 1.Jak zaczyna się dramat ( Sc.. 7.Jak w dramacie nazwano postać matki Aliny i Balladyny?. Juliusz Słowacki.. I wten oto sposób Kostryn został otruty.. Kto wymyślił konkurs- Matka Aliny i Balladyny 5.Co się stało z Kostrynem?. 14/15 Nie czytalem ale jutro mam sprawdzian wiec se testy .Rozwiąż test znajomości lektury Balladyna Juliusza Słowackiego i sprawdź jak dobrze pamiętasz wydarzenia z książki.. BloodyBlack 2 lata temu.. Kto znalazł Balladynę - (wtedy tuż po tym co ją piorun walnął) - Filon 4.. A jeśli nie, to może dzięki temu quizowi czegoś się o niej dowiesz?. wygnano ja popelnila samobojstwo sama wydala na siebie wyrok stracono ja 8.. Co wstrząsało poetą w 1827?. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Juliusz Słowacki, "Balladyna" - test z lektury na poziomie trudnym.. 10.Goplana zakochała się w Grabcu.TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI "BALLADYNY" J. SŁOWACKIEGO.. U gory .Antyk » Średniowiecze » Renesans » Barok » Oświecenie » Romantyzm » Pozytywizm » Młoda Polska » XX-lecie międzywojenne » Współczesność » Lektury szkolne » Pozostałe język polski » Modernizm » Języki obce (1540) Książki i komiksy (2755) Kuchnia (38) Kultura (111) Moda (14) Motoryzacja (329) Muzyka (2550) Nauka (1498 .1..

#balladyna #lektury #lektura #lekturyszkolne #sprawdzian #slowacki.

W jaki sposób Goplana ukarała Grabca za spotkanie z Balladyną?. Możesz zdobyć 17 pkt.. a) Szatana b) Boruty c) Lucyfera d) Mefista 2.. Alicja Guziel 1.. Pobierz cały dokument test.ze.znajomosci.balladyny.testy.z.lektur.sp.doc .. Co zrobiła Balladyna, kiedy na ucztę wdarła się jej matka?. Kim był Pustelnik, zanim zamieszkał w lesie.. Fundacja Nowoczesna Polska, 00-514 Warszawa, ul.balladyna test znajomości lektury.pdf (22 KB) Pobierz.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".Ten Quiz sprawdzi ile wiesz o lekturze Balladyna i przygotuję cie do sprawdzianuTest o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraWitaj na stronie Quizz.pl..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt