Ułóż plan utworu wilk

Pobierz

Potnij obrazek według podanego wzoru 3.. Pamiętaj o wskazówkach ze strony 226.. GATUNEK: Pod względem gatunkowym jest to dramat romantyczny.- postaci utworu Etap trzeci - "Pomaluj mnie" 1.. Obok niej w skład tego tomu weszły również: poemat Grażyna.. Wymień 2 cechy Świtezianki, każdą udowodnij przykładem z utworu.. Niepowodzenia w pracy Santiago.. Lucy słyszy dźwięki dochodzące ze ścian.. 4.Ogłoszenie Boki nowym przewodniczącym chłopców z Placu Broni 5.Niebezpieczna wyprawa do Ogrodu Botanicznego.. Drodzy Uczniowie klasy 5!. Tytuł lekcji: Czytam nuty solmizacją i nazwami literowymi.. W przypadku trudności - skorzystaj z Internetu.Aleksander Puszkin urodził się 6 czerwca 1799 roku w Moskwie.. godz .09-12-2021 Bajki: O wilku i siedmiu koźlątkach - Braci Grimm.. Zaproś kogoś do pomocy Etap czwarty - "Zagrajmy w bajkową grę" (zabawa relaksująca) 1.. 6.Pozostawienie karki na pniu drzewa z informacją dla czerwonoskórych.Ułóż sobie mądry plan działania i trzymaj się go.. Odpowiedź na zadanie z Czarowanie słowem 6Kwiatki świętego Franciszka - Plan wydarzeń.. Zniechęcenie "kupą" niedźwiedzia do posiłku.. Aleksander Puszkin był pod wielkim wrażeniem twórczości Byrona.. Rozmowa z chłopcem.. Przywołała całą siódemkę i rzekła: Drogie dziatki, muszę wyjść do lasu.. Pewnego dnia wybrała się do lasu po jedzenie.. Otwórzcie podręcznik na stronie 285 i przyjrzyjcie się ilustracji przedstawiającej obraz"To nic, że podróż w nieznane, i to ważne, że jedziemy razem"..

Rozsypanka:Geneza utworu i gatunek.

Spotkanie strzelca z piękną dziewczyną.. źródło: karta mojego autorstwa ()Monika Iwanowska.. Przypomnij sobie, co składa się na świat przedstawiony utworu.Ułóż plan wydarzeń tułaczka odyseusza 2013-02-07 18:32:12; Ułóż plan wydarzeń do lektóry Mała księżniczka 2011-05-05 12:36:09; Ułóż w formie równoważników zdań ramowy plan wydarzeń przedstawionych w opowiadaniu.. Podane linki są aktywne.. Uzupełnij podane zdania dotyczące obrazu To nic, że to podróż w nieznane, i to ważne, że jedziemy razem Dariusz Twardoch ze s. 285 podręcznika.Czytam nuty solmizacją i nazwami literowymi - Zintegrowana Platforma Edukacyjna.. Scharakteryzuj krótko mieszkańców planet - podaj ich główne cechy.. Odczytanie tekstu Słup soli.s.260.. Wróć do informacji o e-podręczniku Wydrukuj Zapisz jako PDF Udostępnij materiał.. Propozycja zamieszkania razem.. Ucieczka Leszka na wysokie drzewo.. Pomoc ze strony chłopca.. "O prześwietnym cudzie, którego święty Franciszek dokonał, nawróciwszy okrutnie dzikiego wilka z Gubbio": 1.Ciężka dola mieszkańców Gubbio z powodu drapieżnego wilka.. GENEZA: II część Dziadów powstała w latach w Kownie i ukazała się w drugim tomie Poezji Adama Mickiewicza w 1823 roku..

Określenie problematyki utworu.

(epitety) Załącznik nr 3 Grupa IV 1.. Wymień kilku bohaterów drugoplanowych omawianej lektury: Tematy oraz notatki z lekcji zapisz w zeszycie (jak w ubiegłym tygodniu).. Opowieść Nemeczka o przykrym spotkaniu z braćmi Pastorami.. 3.Zabranie chorągwi przez dowódcę czerwonych koszul.. Ułóż plan ramowy w formie 5 równoważników zdań.. Odczytanie legendy O okrutnym wilku z Gubbio (podręcznik, s. 239-240).. Poniżej znajdziesz streszczenie tego utworu.Legenda "O okrutnym wilku z Gubbio" - klasa 5.. Określenie elementów świata przedstawionego w poznanej .Ułóż ramowy plan wydarzeń - do każdego obrazka jeden punkt.. Zebrania chłopców z Placu Broni 2.. Powieść litewska, wiersz Upiór oraz IV cz. Dziadów.. Udawanie martwego przez Mieszka.. Na podstawie planu napisz krótkie opowiadanie z dialogiem.. W razie problemów technicznych proszę o informację przez Messenger.. Podsumowanie: Praca domowa: Napisz kartkę z pamiętnika Małego Księcia z zapisem jego przemyśleń na temat odwiedzanych planet.. Jaka była dziewczyna?. Wtedy unikniesz błędów.. 2.Udanie się do siedziby wilka.. Przeczytaj uważnie legendę "O okrutnym wilku z Gubbio" (podręcznik, s. 239-240).. Wyjaśnij poniższe sformułowania a następnie ułóż z każdym z nich zdanie dotyczące bohaterów utworu "Chłopcy z Placu Broni"..

Nauczyciel mówi pierwsze zdanie dotyczące utworu 2.

Sformułowanie przez Mieszka najważniejszej myśli utworu ("Prawdziwych .Ułóż plan wydarzeń tułaczka odyseusza 2013-02-07 18:32:12 plan wydarzeń mitu 2009-10-11 18:55:50 Ułóż plan wydarzeń do tekstu "Muc,wróbel beznogi" 2010-12-10 14:24:26Plan wydarzeń lektury "Stary człowiek i morze" Ernesta Hemingway'a.. Z rozsypanki ułóż plan wydarzeń i zapisz go w zeszycie.. Nadaj mu tytuł, wymyśl imię bohaterowi.. Ułóż obrazek z pociętych fragmentów 4.. 4.Propozycja zawarcia umowy z wilkiem.WILK Z GUBBIO (dwa dni pracy) TEMAT: PRZEDSTAWIAMY POZNANĄ LEGENDĘ W FORMIE KOMIKSU.. JĘZYK POLSKI KLASA V (tydzień drugi) TEMAT 1,2,3- określa problematykę utworu-charakteryzuje bohaterów-wyraża własny sąd o postaciach-przedstawia własne rozumienie utworu i je uzasadnia-odnosi tekst do własnego doświadczenia.. Zapisz w zeszycie temat lekcji, cel i kryteria sukcesu (nacobezu).. Jaki był strzelec?. [czas i miejsce wydarzeń; bohaterowie; wydarzenia] 3.. Uświadomisz sobie, że twoje życie od dawna stoi w miejscu, a ty.Aktualizacja informacji 11.06.2020r.. Odrzucenie prop"Powrót taty" Adama Mickiewicza to ballada, która znalazła się na liście lektur klas IV-VIII szkoły podstawowej.. W prowincjonalnym Klerykowie, tak jak w całym zaborze rosyjskim, panuje nastrój przygnębienia, potęgowany represjami w nowych warunkach ekonomicznych.3..

Wyprawa starego człowieka w morze.Geneza utworu i gatunek.

Oddalenie niebezpieczeństwa.. W tym roku czeka cię przebudzenie.. Ilustracja przedstawia rozrzucone nuty.. GENEZA: Czasy, w których S. Żeromski umiejscowił swą powieść, to wyjątkowo trudny okres w dziejach naszego narodu.Jest to czas popowstaniowy.. Pokoloruj otrzymany obrazek 2.. Wyjaśnienie zachowania Gustawa.. 2010-09-14 18:26:46; Ułóż plan wydarzeń przedstawionych w micie.Następnie przekształc punkty planu w .Pojawienie się niedźwiedzia.. Ułóż krótki plan wydarzeń przedstawionych w tekście.. Miała ona siedem koźlątek, a kochała je tak, jak tylko matka potrafi kochać swoje dzieci.. Bądźcie grzeczne, gdy mnie nie będzie, zamknijcie drzwi i miejcie się na .Przeczytaj legendę "Wilk z Gubbio" str.239-240; Do zeszytu wpisujemy następujące informacje: czas wydarzeń: bliżej nieokreślony; miejsce wydarzeń: Włochy, miejscowość Gubbio i najbliższa okolica; bohaterowie: mieszkańcy Gubbio, wilk, św. Franciszek.. Opracowała Jolanta Modlińska nauczyciel PSP w JedlnieChłopcy z Placu Broni - plan wydarzeń.. Postępujcie zgodnie ze wskazówkami.. Zapisz wnioski w zeszycie.. Była sobie kiedyś koza.. Rozmowa Leszka i Mieszka.. Kolejne dziecko dodaje .2.. "Narobienie" w spodnie ze strachu przez Mieszka.. Kolejny zryw narodowy w 1863 r. zakończył się klęską.. 4.Ułóż plan ramowy w formie 5 równoważników zdań.. Podanie powodów złego zachowania Gustawa.. 3.Uspokojenie zwierzęcia przez znak krzyża.. Ułóż do tego fragmentu filmu ramowy plan wydarzeń: Przeczytaj przypomnienie ze str. 149 - bohaterowie.. Ilustracja przedstawia rozrzucone nuty.Wymień kolejne etapy podróży bohatera - ułóż je w kolejności chronologicznej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt