Podsumowanie lektury w pustyni

Pobierz

Zadania dla zespołów zamieszczone są w WebQueście (kliknij w obrazek).. Rozwiąż test.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Oto efekty twórczej pracy zdalnej uczniów klasy VIa - lapbooki na podsumowanie lektury "W pustyni i w puszczy".. Webquest to forma zadania grupowego do realizacji zarówno w szkole jak i w domu.. "W pustyni i w puszczy" nie jest lekturą ani łatwą, ani krótką, dlatego bez streszczenia tej książki może się nie obyć.. Egzamin ósmoklasisty 2022r.. Obaj panowie znają się bardzo dobrze od bardzo dawna i są przyjaciółmi, tak samo jak dzieci.Najbardziej kompletny test z lektury W pustyni i w puszczy jaki znajdziesz w sieci.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. Pan Rawlison i pan Tarkowski, pracujący przy budowie Kanału Sueskiego, mają wyjechać na inspekcję robót prowadzonych przy całej sieci kanałów w okolicach miasta Medinet.. Przygotuj książkę jeżeli masz w domu.. Pomysł 1: praca w grupie - tropem pejzaży literackich.. Zaznacz, aby zobaczyć wynik.obowiązkowej "W pustyni i w puszczy".. Opowiada o losach dzieci ____ przez Sudańczyków.. Test z "W pustyni i w puszczy" pomoże ci przygotować się do sprawdzianu ze znajomości lektury!. Do tego tematu proszę wykonać dwie prace spośród poniższych.. Zobaczmy, przykład VII-VII klasa:Henryk Sienkiewicz W pustyni i w puszczy ROZDZIAŁ I 1 — Wiesz, Nel — mówił Staś Tarkowski do swojej przyjaciółki, małej Angielki — wczoraj przyszli zabtie (policjanci) i aresztowali żonę dozorcy Smaina i jej troje dzieci — tę Fatmę, która już kilka razy przychodziła do biura do twojego ojca i do mego.zna treść lektury "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza, potrafi dokonać oceny postępowania bohaterów, poznaje plan charakterystyki i potrafi samodzielnie napisać charakterystykę postaci literackiej, umiejętnie wyszukuje w tekście fragmenty ukazujące cechy postaci..

W pustynii i w puszczy.

Zamierzają zabrać ze sobą dzieci.Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. Staś i Nel rozmawiają o aresztowaniu Fatmy, ciotecznej siostry Mahdiego i samym Mahdim.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Zakończyliście podróż śladami Stasia i Nel.. Dlatego też chciałabym podzielić się z Wami pomysłami na zajęcia, które sprawiły, że pracowali z niemałym zainteresowaniem.. Przewiń.. I. Zapisz starannie w zeszycie temat lekcji.. Podczas tej nieplanowanej i niebezpiecznej podróży między innymi uciekają z rąk Beduinów, ratują wziętego do niewoli ____ i .Pracujemy nad lekturą "W pustyni i w puszczy".. Procedury; Kodeks Pracy Zdalnej; Ważne informacje; Kontakt Rozwiąż nasz quiz i przekonaj się, czy dokładnie przeczytałeś książkę!. A przede wszystkim potraficie odróżnić fikcję od prawdy historycznej.Podsumowanie lektury "W pustyni i w puszczy" Quiz - Quizizz.. W formie książkowej utwór został wydany w 1912 r. Pomysł na postać Stasia autor zaczerpnął z historii jedynego syna polskiego inży-niera pracującego przy budowie Kanału Sueskiego.Ich działania związane z lekturą "W pustyni i w puszczy" warte są zapamiętania.. Zaznacz, aby zobaczyć wynik.. Praca nr 1 Proszę pisemnie wyrazić opinię na temat książki : Czy Twoim zdaniem warto było czytać .Gdybym miał dziecko w podstawówce, nie chciałbym, aby czytało W pustyni i w puszczy..

Podsumowanie lektury "W pustyni i w puszczy" DRAFT.

Poznaliście bliżej kontynent afrykański, jego florę, faunę i zjawiska przyrody.. Jest on jednym z dyrektorów kompanii Kanału Sueskiego.. Zaczynamy.. 16 pytań Lektury szkolne KoteczkiNa tym, aby podczas drogi do domu zwiedzić pustynię.. Odbyliście wycieczkę trasą wzdłuż Nilu i przypatrzyliście się zwyczajom obcokrajowców.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Uczy się dobrze i jest sprawny fizycznie.Streszczenie "W pustyni i w puszczy".. Wraz z ojcem inżynierem pracującym przy budowie kanału przebywa w Egipcie.. Na tym, aby upolować rzadkie zwierzęta.. Temat: Stasia Tarkowskiego dzielny, młody człowiek - charakterystyka postaci (2 godz.).. Brakuje odpowiedzi.. Władysław Tarkowski, ojciec Stasia, także pracuje przy budowie Kanału, jest inżynierem.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Uczniowie przydzielili się do pięciu grup.Zagadnienie Spotkanie z lekturą Drogi uczniu to już trzecia lekcja związana z lekturą pt. "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewi- cza.. Na tym, aby tata był z niego dumny.. A ja jakbym miał dziecko w podstawówce, to nie chciałbym, żeby czytało 90% obowiązkowych syfów, którymi biedni uczniowie są katowani w szkole.. Urodził się w Port Saidzie.Ania z Zielonego Wzgórza znajomość lektury - Test z lektury "Ania z Zielonego Wzgórza" - W pustyni i w puszczy- znajomość lektury (2) - Bogowie greccyWiadomości z Cechu Rzemiosł Różnych w Iławie; Egzamin ósmoklasisty 2021r..

Temat: Podsumowanie lektury "W pustyni i w puszczy".

Metody pracy: burza mózgów, praca w grupach, pogadanka .. "W pustyni i w puszczy" wydrukowano po raz pierwszy w latach jako powieść w odcinkach na łamach "Kuriera Warszawskiego".. Informacje Coronavirus; Praca zdalna; Zdalne Nauczanie.. Brakuje odpowiedzi.. 80% average accuracy.W pustyni i w puszczy - bohaterowie Staś Tarkowski - jeden z dwójki głównych bohaterów, czternastoletni Polak, syn uczestnika powstania styczniowego - Władysława Tarkowskiego.. Niemniej niemiałbym wyboru, bo to nadal lektura obowiązkowa.. Szóstoklasiści w ciągu dwóch tygodni mogli projektować, gromadzić materiały i tworzyć swoje dzieła.. Nie jest to jedynie opcja dla leniwych, którzy zamiast czytać wybierają opracowanie tej lektury szkolnej.Przed egzaminem oraz testem warto przypomnieć sobie najważniejsze fakty z książki "W pustyni i w puszczy".współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Karolina Kwak Narzędzie: Lektura obowiązkowa - Henryk Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy Wprowadzenie W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza jest jedną z lektur obowiązkowych w klasach IV-VI szkoły podstawowej.Spotkanie ze słoniem - opis przygody, Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lekturyHenryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury..

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.

Wywodzi się z rodziny, w której ojciec z pochodzenia jest Polakiem a matka Francuzką.. Lekturę należało przeczytać w całości.. Nauczycielowi odesłali zdjęcia z bieżących działań, ostateczny efekt, a także opis wykonanego lapbooka wg instrukcji podanej przez polonistkę.Podsumowanie.. II.Pobierz darmową ściągę - mapę podróży - książki H enryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy" znajdziecie w domenie publicznej na stronie Wolne lektury Ten utwór znajduje się w domenie publicznej, co oznacza, że możesz go swobodnie wykorzystywać, publikować i rozpowszechniać.Co powini byc w pomocy naukowej z lektury 2021-12-06 20:34:22; .. Staś Tarkowski to 14-letni chłopiec, główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza " W pustyni i w puszczy".. Ciekawa, bo jest jak zabawa; zespół buszuje w sieci i poszukuje "skarbu", czyli materiałów do swojego tematu, a to zawsze jest wciągające.Test z lektury: "W pustyni i w puszczy".. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury W pustyni i w puszczyW Pustyni i w Puszczy - krótki test, test z lektury Pytania na sprawdzenie znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Aby zebrać jak najwięcej ciekawych roślin.. Tagi #wpustyniiiwpusczy #lektury #lekturyszkolne #sienkiewicz #henryksienkiewicz Inne tryby testu.. Ta kultowa powieść autorstwa Henryka Sienkiewicza jest lekturą w 5 klasie szkoły podstawowej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt