Test wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

Pobierz

W których państwach językiem urzędowym jest j. niemiecki?. W tym roku konkurs dotyczy nie tylko obszaru Niemiec, ale także Austrii i Szwajcarii.. Łącznie w konkursie wzięło udział 12 uczniów.. Przeskocz do treści.. Największym jeziorem niemieckim jest: a) Jezioro Bodeńskie b) Müritz c) Chiem d) Schweriner See 5.Wiedza o krajach niemieckojęzycznych - Przetestuj swoją wiedzę - Quizy, testy online.. 1) Stolica Austrii a) Berlin b) Wiedeń c) Berno d) Paryż e) Nowy Jork f) Luksemburg 2) Jaki język jest językiem urzędowym w Austrii?. Przez to obserwatorium wyznaczono przebieg południkaGłównym celem przedsięwzięcia było pogłębianie wiedzy na temat Niemiec, Austrii i Szwajcarii, motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego oraz wzbudzenie zainteresowania do poznawania obcych kultur, a także znajomość 30 niemieckich przysłów.. Neutralność Szwajcarii datuje się od roku: A.. Możemy zarówno tworzyć quizy jak i rozwiązywać - nie tylko samemu, ale i w towarzystwie.Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych quiz 2019.. Wielka Brytania Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i .. celu poszerzania wiedzy geograficznej mającej służyć dalszym kolonialnym podbojom.. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy 1, 2 i 3 gimnazjum.. a) angielski b) włoski c) austriacki d) niemiecki 3) Wymień państwa niemieckojęzyczne a) Niemcy, Szwajcaria, Austria b) Niemcy, Austria, Holandia c) Austria, Szwajcaria .NIEMIECKOJĘZYCZNYCH 1..

Co wiesz o krajach niemieckojęzycznych?

Zdjęcia.. Materiał, w oparciu o który zostanie ułożony test wiedzy o krajach niemieckojęzycznych (materiały zostały pobrane z różnych stron internetowych).. Neutralność Szwajcarii datuje się od roku: 1815 ; 1807 ; 1848 ; 1780; 3.Kahoot!. Z tematem z tego zakresu uczniowie zapoznali się dzięki przygotowanej wcześniej gazetce.Konkurs polega na rozwiązywaniu pisemnego testu w języku niemieckim i w języku polskim ( na poziomie gimnazjum tylko w języku polskim) sprawdzającego wiedzę krajoznawczą i realioznawczą o państwach niemieckojęzycznych.. Konkurs skierowany był do uczniów klas siódmych Szkoły Podstawowej w Biskupicach, Trawnikach i Oleśnikach.. Niemcy graniczą z Francją i nie graniczą ani z Austrią, ani ze Szwajcarią.. Paryż Wiedeń Berno Rzym Berlin Vaduz Bruksela 3.. Gdzie język niemiecki nie jest językiem urzędowym?Język niemiecki quiz wiedzy z historii, kultury, realioznawstwa, geografii, sztuki, sportu i polityki krajów niemiesckojęzycznychNiemcy graniczą z Polską i nie graniczą z Austrią.. Szwajcaria sąsiaduje z ………….. Quiz trwa 10 minut i zawiera 30 pytań.. Największą rzeką w Austrii jest: a) Ren b) Łaba c) Dunaj d) Wezera 3.. "Musikland"- to określenie którego z krajów niemieckojęzycznych?.

+ test o krajach niemieckojęzycznych!

Przewiń.. Organizatorzy / sponsorzy.. Konkurs przebiega dwuetapowo: Etap I - szkolny Etap II - międzyszkolnyW ramach Tygodnia Języków odbył się szkolny konkurs " Quiz wiedzy o krajach niemieckojęzycznych" .. W teście będą podane możliwe odpowiedzi, spośród których trzeba będzie wybrać poprawną odpowiedź.. 6.Quiz Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych 2015-06-16 10:44.. Tematem dzisiejszego posta będzie aplikacja Kahoot!. Pytania konkursowe sformułowane będą w języku polskim.Część1- Wiedza o krajach niemieckojęzycznych.. część 1- pytania ogólne 1. które państwo z krajów niemieckojęzycznych nie należą do uni europejskiej?. Zamki, rzeki, góry, obiekty atrakcyjne turystycznie itp. Prawda: Niemcy podzielone są administracyjnie na 16 landów, Najdłuższa rzeka Niemiec to Ren, Kanclerz Niemiec nazywa się Angela Merkel, Stolicą Niemiec jest Berlin, Stolicą Austrii jest Wiedeń, Austria należy do Unii Europejskiej, Szwajcaria graniczy z Niemcami, Austrią .. "Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych" 1.. Pytania dotyczyły wiedzy z zakresu historii, geografii i kultury krajów niemieckojęzycznych.. Młodzież rywalizowała ze sobą w trzech kategoriach.. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań językiem niemieckim i kulturą krajów obszaru niemieckojęzycznego..

Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych DRAFT.

Ważne!. Dzień zjednoczenia Niemiec przypada.. a)9.Mai 1990 b)7.Oktober 1990 c)9.Oktober .Kraje niemieckojęzyczne - Test.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.Test wiedzy o krajach niemieckojęzycznych (przeznaczony dla szkoły podstawowej ) 1.. Numer kierunkowy do: a) Austrii b)Szwajcarii c)Lichtenstein d)Niemcy.. Brakuje odpowiedzi.. Rozpocznij test.. w ramach projektu edukacyjnego "Czas na przedmioty humanistyczne" w ZPO Biskupice .. Korzystanie z serwisu wymaga aktywowania obsługi plików cookie.. Zachęcam również do zdobywania i poszerzania wiedzy na temat krajów DACHL (Niemcy, Austria, Szwajcaria i Liechtenstein) we własnym zakresie.Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych; 30.09.2020 .. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I - w tym zawodnictwie rywalizowało 15 uczniów.KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO DACHL-EULEN.. Które stolice nie są stolicami państw niemieckojęzycznych?Wykreśl je!. Poniżej znajduje się Konkurs wiedzy o Niemczech quiz 2019.. Dzieci, które idą po raz pierwszy do szkoły otrzymują w pierwszy dzień .Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych Quiz - Quizizz.. Stolicą Niemiec jest: a) Berno b) Wiedeń c) Berlin d) Monachium 2..

!Materiały do test wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.

Co wiesz o krajach niemieckojęzycznych?. Dnia 10.06.2015 r. odbył się Quiz, w którym udział wzięło 18 wychowanków.. W ciągu 10 minut drużynowo zakreślają poprawne odpowiedzi.. Skrzynki pocztowe w Niemczech są koloru: czerwonego ; żółtego ; zielonego ; niebieskiego; 2.. Czas na odpowiedź: 10sekund.. W których krajach są kantony a w których landy?. Skrzynki pocztowe w Niemczech są koloru: A. czerwonego B. żółtego C. zielonego D. niebieskiego 2.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Łącznie 17 uczniów.. Regulamin / dokumenty.. Aby uzyskać dostęp do testu, proszę aktywować obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki, a następnie kliknąć "Odśwież".Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych 1.. Uczestnicy konkursu musieli rozwiązać test on-line, który sprawdzał ich wiedzę nt. kultury, tradycji i zwyczajów krajów niemieckiego obszaru językowego.. Pierwsza przeprowadzona w języku niemieckim oparta była na prezentacji multimedialnej składającej się z pytań oraz zdjęć znanych postaci, miejsc, krajobrazów itp.QUIZ WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH.. KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO DACHL-EULEN.. Zaznacz, aby zobaczyć wynik.. Miło mi ogłosić następujące wyniki: Im.Dnia 14 maja odbył się Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych pt. "Kennst du die deutschsprachigen Länder?". Skrzynki pocztowe w Niemczech są koloru: A. czerwonego B. żółtego C. zielonego D. niebieskiego 2.. Neutralność Szwajcarii datuje się od roku: A. Podkreśl je!. Mur berliński powstał 13 sierpnia.i został zburzony 9 listopada.. a)1961,1989 b)1964,1990.. Miejsce I zajął Oktawiusz Dźwigała (kl. 7A), miejsce II: Julia Zarembska (kl. 7B), miejsce III: Weronika Marcinkowska .Konkurs polegać będzie na samodzielnym rozwiązaniu przez uczniów zestawu zadań zamkniętych dotyczących wiedzy o krajach niemieckojęzycznych w czasie jednej godziny lekcyjnej.. Terminy.. Miło nam poinformować,że zwycięzcą tego konkursu został Szymon Wroński.Konkurs wiedzy o krajach angielsko- i niemieckojęzycznych Materiały konkursowe Wielka Brytania SP13 ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt