Opowiadanie twórcze na podstawie mitu o atenie

Pobierz

Zawsze gdy mijał jego czas, zostawał po godzinach by .Język polski - nauczanie zdalne 6a - 10.06.2020 Strona 1 Data: 10.06.2020r., 12.06.2020r.. Opowiedz jedną z przygód Ateny odwołaj się do informacji.. to akurat nie napisane przeze mnie tylko skopiowane ale sens wyszedł by ten sam więc :::Mit o Prometeuszu::.. Musi jednak zawierać charakterystyczne cechy gatunku : mitu(s.258) lub przypowieści (s.251).. Sprawdź poprawność wykonanych zadań.. Przeczytaj mit lub przypowieść biblijną, na podstawie której chcesz napisać swoje opowiadanie; Zastanów się, czy napiszesz:Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Jest to forma wypowiedzi, w której przedstawia się przygody bohaterów znanych z mitologii lub z Biblii np. przeniesione w czasy współczesne.. Prometeusz pracował a firmie "Techvel- nowe technologie, gadżety i wynalazki".. Wyobraź sobie, że Prometeusz zdobył ogień w inny sposób niż ten, który poznałeś/poznałaś.. b) Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.. Ćwiczenia - do wyboru.. Słowa, które mogą być przydatne w takim opowiadaniu twórczymPrzyszła pora na opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. 1 ze str. 271 z podręcznika.Pluton przejąwszy się całą tą historią pozwolił mu powrócić na ziemie, aby ukarać niegodziwą żonę i zarządzić, co potrzeba, po czym ma powrócić..

opowiadanie twórcze .

Dyrektorem niej był Zeus- bardzo surowy wobec swoich pracowników.. Ćwiczenia - do wyboru: - Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.-Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.Użyj swej nieograniczonej wyobraźni i napisz opowiadanie twórcze z elementami fantastycznymi o zaginięciu księżyca, 3.język polski Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy: ćwiczymy umiejętności 1.. Przypomnimy sobie, czym jest opowiadanie twórcze; Przeanalizujemy informacje o opowiadaniu twórczym na podstawie mitu; Wymyślimy inną wersję znanych mitów; Napiszemy współczesną wersję opowiadaniaopowiadanie twórcze na podstawie mitu, w którym przedstawisz dalsze losy pary bohaterów.. Nie za długi nie za krótki z 2 kartki z zeszytu!. a) Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.. Pamiętaj o budowie opowiadania oraz o limicie słów (minimum 100).. Proszę o opowiadanie mitu "O Atenie" na godzinę 20.30. na podstawie mitu lub przypowieści- przedstawia wydarzenia i bohaterów znanych z mitologii lub Biblii przeniesionych w czasy współczesne.. Przeczytaj przykładowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu "O Dedalu i Ikarze"- podręcznik str. 270.Napisz opowiadanie twórcze na postawie przypowiesci o niewiastach roztropnych i niewiastach; Wymień bohaterów przypowieśc o Siewicy; Mit o Demeter na i korze; Świat przedstawiony w opowieści o prometeuszu; Napisz współczesną wersję przypowieści o miłosiernym Samarytaninie..

2 Opowiadanie twórcze na podstawie literatury, filmu, komiksu itd.

Prometeusz pracował w dziale gadżetów i właśnie dlatego bardzo lubił swoją pracę.. Podobno ulepił pierwszych ludzi z gliny zmieszanej ze łzami.11.-12.05.2020 r. 6ai Temat - Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Uważnie przeczytaj informacje dotyczące redagowania opowiadania twórczego na podstawie mitu lub przypowieści- podręcznik str.269.. Proszę czekać.. Atena była córką Zeusa i prawdopodobnie Metydy (Metis).Istniała przepowiednia, że Metyda urodzi córkę mądrzejszą od Zeusa i syna, który będzie od niego mocniejszy i go obali.. Napisz inne zakończenie mitu.. Zapoznaj się z definicją- opowiadania twórczego na podstawie mitu czy przypowieści zamieszczonej w podręczniku na stronie 269./ przepisz ją do zeszytu.. Temat: Ćwiczenia w poprawnym redagowaniu opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści.. Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści .. 3 Na podstawie podanych planów wymyśl i zapisz tytuły opowiadań.. Opowiadanie twórcze na podstawie mitu cz przypowieści składa się z takich elementów jak : Hera, Demeter, Posejdon, Atena, kupcy i złodzieje, urodzaj, Apollo, kraina umarłych,Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy .. Przykładowa praca - s. 270..

Przeczytaj wzorcowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu - str. 270.

Opowiadanie twórcze, czyli wymyślone przez autora, na bazie jego pomysłu.. Tytuł: 1.. Bogowie zapomnieli o nim, a on sam starał się być cicho i ostrożnie, żeby o nim w ogóle nie słyszano i mówiono.Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Wyjazd rodziców.. c) Tezeusz zostawił śpiącą Ariadnę na wyspie Naksos.Prometeusz był jednym z Tytanów a przy tym ulubieńcem Ateny, która ceniła jego wyjątkowy spryt i mądrość.. 4.ta historia na nas wpłynęła i czy postąpilibyśmy tak samo ponownie.. Przeczytajcie notatkę w podręczniku s. 269.. Zapoznaj się z przydatnym słownictwem oraz z informacjami mówiącymi o tym, jak należy napisać opowiadanie na podstawie mitu lub przypowieści - podręcznik strona 269 .Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Akcję swojego opowiadania umieśćOpowiadanie twórcze na podstawie mitu lub legendy może przyjąć różne formy.. Przeczytaj wzorcowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu - str. 270.. Uznawany był przez niektóre mity za twórcę ludzkości.. Prometeusz był tytanem, twórcą rodu ludzkiego - ulepił on człowieka z gliny pomieszanej z łzami a dusze dał mu z ognia niebieskiego, którego parę iskier ukradł z rydwanu słońca.21 maja- napiszcie opowiadanie twórcze.. Przeanalizuj informacje o komponowaniu opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści..

Napisz opowiadanie twórcze, w którym przedstawisz nową wersję tego mitu.2.

Pomoże Ci w tym załączona prezentacja.. Napisz opowiadanie o ,,Mit o Syzyfie '' z perspektywy Demeter matki; napisz opowiadanie twórcze na podstawie przypowieśći o synu marnotrawnym; Napisz opowiadanie o spotkaniu się z gen. OrdonemCzy ułoży mi ktoś opowiadanie z tego mitu?. Może więc polegać na: przedstawieniu dalszego ciągu przygód z udziałem bohaterów tych utworów przedstawieniu innego przebiegu zaprezentowanych w oryginale zdarzeń napisaniu nowej wersji baśni lub legendy.1.. To nic trudnego- musisz tylko np. przenieść znanych bohaterów z mitologii lub przypowieści w czasy współczesne lub przedstawić inną wersję wydarzeń, czy też wymyślić dalsze losy tych postaci.. Zwróć uwagę na przydatne słowa i wskazówki.OPOWIADANIE TWÓRCZE NA PODSTAWIE MITU LUB PRZYPOWIEŚCI- przedstawia przygody bohaterów znanych z mitologii lub Biblii, np. przeniesionych w czasy współczesne.. Taki temat już był, ale dotyczył opowiadania twórczego na podstawie baśni i legendy.. Przypomnij sobie, co wiesz o opowiadaniu twórczym (podręcznik str. 216).. Bogini opowiadanej w innych mitach.. 1.Wersja uwspółczesniona mit "Prometeusz".. (Przypowieści ominęłam na razie z wdziękiem, gdyż wszystkie były na religii i wiele razy w kościele, nas czas goni).. Masz wiele możliwości.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Król bogów połknął boginię .Napisz opowiadanie twórcze o jednej z przygód Ateny.. Druga lekcja będzie poświęcona kształtowaniu umiejętności redagowania opowiadania twórczego.. Zapoznajcie się z przydatnymi słowami oraz zasadami pisania opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści.o jego stanie zdrowia, samopoczuciu i potrzebach Zwrot akcji obydwoje postanawiają pomoc - młody człowiek idzie do baru po posiłek Zakończenie mężczyzna dziękuje darczyńcom, młodzi żegnają się z bezdomnym 1- 2 czerwca 2020r.. Przygotowanie obiadu przez babcię.. W przypadku naszej historii o kradzieży możemy wyrazić swoją wiarę w to, że ludzie będą kiedyś lepsi, albo cieszyć się z pozytywnego zakończenia, jeżeli takie wymyślimy.. Drodzy Szóstoklasiści!. Wykonaj następujące zadania z zeszytu ćwiczeń str. 133-134: 2,3,4. : Atena była córką Zeusa i prawdopodobnie Metydy (Metis).Istniała przepowiednia, że Metyda urodzi córkę mądrzejszą od Zeusa i syna, który będzie od niego mocniejszy i go obali.Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści Czym się dziś zajmiemy?. Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu .Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści przedstawia przygody bohaterów mitologii lub Biblii, którzy zostali na przykład przeniesieni w czasy współczesne JAK ZREDAGOWAĆ OPOWIADANIE TWÓRCZE?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt